Vojenská střední škola MO v Moravské Třebové a Sokolově

VOJENSKÁ STŘEDNÍ ŠKOLA MO V MORAVSKÉ TŘEBOVÉ A SOKOLOVĚ

Vojenská střední škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové a Sokolově je tady pro mladé se zájmem o matematiku, přírodní vědy, informatiku, strojařinu a cizí jazyky. V současnosti můžeš přímo v Moravské Třebové studovat obor Vojenské lyceum nebo Elektrotechnika. V Sokolově pak úplně nový obor Strojírenství. Obsah i metody výuky byly postaveny tak, abys jako absolvent našel uplatnění u vojenských útvarů i zařízení nebo mohl pokračovat ve studiu technických oborů na Univerzitě obrany. Studium je podobné tomu na civilních školách s rozšířenou výukou výpočetní techniky a cizích jazyků (angličtiny). Takže se s touto moderní školou uplatníš v podstatě všude. Součástí našeho studia je i vojenská profesní příprava.

Studenti Vojenské střední školy v Moravské Třebové mohou během studia získat osvědčení o vykonání jazykových zkoušek podle normy STANAG 6001 i doklad o počítačové gramotnosti – evropský certifikát ECDL. Další osvědčení studenti získají absolvováním speciálního kurzu zdravotnické přípravy v Hradci Králové, studenti oboru Elektrotechnika pak získají osvědčení za speciální kurz elektrocentrál v moravském Vyškově.

Přijímáni jsou bezúhonní chlapci a dívky s občanstvím v EU (finančně a materiálně zabezpečujeme pouze studenty s českým občanstvím) a ukončenou povinnou školní docházkou, tělesně zdatní a v dobrém zdravotním stavu. A samozřejmostí je také úspěšné složení přijímacích zkoušek. Studenti mají k dispozici moderní učebny a laboratoře, velké kino, audiovizuální středisko, fotbalové hřiště, posilovnu, saunu, tenisové kurty a také například i střelnici. Škola organizuje odborný lyžařský a plavecký výcvik, zájezdy a putovní tábory, taneční kurzy, letní vojenské soustředění, kulturní a společenská představení a mnoho jiného. Studenti, kteří dosáhnou velmi dobrých studijních výsledků, získají prospěchové stipendium. Moravská Třebová a Sokolov jsou prostě super začátek. Zaujala tě tato střední škola? Tak navštiv její stránky a vyhledej si další informace.