Voják z povolání | kariera.army.cz

Voják z povolání

 • JAK SE STÁT VOJÁKEM
  Z POVOLÁNÍ

  Tady zjistíš, jestli je práce vojenského profesionála opravdu tvojí volbou číslo jedna.
  Tady budoucí profesionálové začínají. Tady začne možná i tvoje kariéra.
  Tak už neváhej. Začneš?

  Začni

Armáda České republiky

Armáda České republiky, to je respektovaná veličina doma i ve světě. Armáda ČR, to je nejnovější speciální technika a výzbroj. Armáda, to je nadšení, kamarádství a nové výzvy. Armáda, to je jistota stabilního platu. Armáda, to je příběh a cesta. Armáda ČR, to je možná i tvůj příběh.

Armáda České republiky se nemusí dlouze představovat – o vzdušných a pozemních silách AČR už jsi jistě slyšel. Jako každý zaměstnavatel ale i my rádi představíme svou nabídku. AČR stále hledá nové zájemce o službu do služebního poměru vojáka z povolání. Nabízíme toho mnoho. Respektovanou práci, nadstandardní plat, lákavé benefity a zejména perspektivu velké kariéry!

Budeš se u nás dále profesně vzdělávat, pracovat se speciální technikou, můžeme tě vyslat do zahraniční mise poznávat a pomáhat cizím zemím a kulturám. Každý den potkáš nové lidi, kteří ti dopomohou uvědomit si, že armádu utváří především ryzí charakter jejích vojáků. Tolik ten úplný základ o Armádě ČR. Další, vpravdě vyčerpávající info o naší armádě najdeš na jejích hlavních stránkách. A teď se nám pro změnu můžeš představit ty – stačí jen kliknout na tlačítko...

sTAŇ SE VOJÁKEM Z POVOLÁNÍ

Co bys měl splňovat

Sloužit v Armádě ČR nemůže každý, ale to ti muselo být jasné už dávno před tím, než jsi navštívil náborový web kariera.army.cz. Tohle jsou ty úplně nejzákladnější podmínky, které musíš ty i každý jiný zájemce splňovat. Projdi si s námi ten úplný základ, ty úplně první požadavky. Určitě čti dál.

Podmínky pro přijetí do Armády ČR (dle zákona číslo 221/1999):

 • věk 18 let a více
 • občanství ČR
 • trestní bezúhonnost
 • zdravotní způsobilost
 • splnění kvalifikačních předpokladů, tedy mít alespoň výuční list (!)
 • ke dni nástupu do služby nebýt členem politické strany či hnutí anebo odborové organizace
 • složení vojenské přísahy

Jaké chceme doklady?

Tady se dozvíš, jaké dokumenty se týkají těch zájemců, jež naši rekrutéři už kontaktovali s nabídkou práce a které s nimi budeš řešit v průběhu první schůzky. Nezaměňuj si je s elektronickým formulářem, který se odesílá přímo z těchto stránek a může jej odeslat každý zájemce. Čti dál a uděláš si přehled.

Tyhle doklady nám ukážeš na první schůzce na rekrutačním místě, až tě kontaktujeme s nabídkou místa (telefonát, e-mail a SMS). Jedná se jen o tvoje základní doklady. Po první schůzce si od nás samozřejmě odneseš ještě nějaké tiskopisy k vyplnění, ale tím se teď nemá cenu zbytečně zatěžovat. Jen s tím počítej – některé z nich máš ve stažitelném obsahu. Opis z Rejstříku trestů ČR nám nenos, to si zařídíme sami. Dones si:

 • občanský průkaz
 • doklad o dosaženém vzdělání
 • řidičský průkaz (máš-li)
 • osvědčení, certifikáty... (máš-li)
 • 3 pasové fotografie

Jak začít v několika bodech

Tady je to jasné. Čti dál a dozvíš se, jak ve zkratce vypadá cesta do Armády ČR – od odeslání elektronického formuláře zájemce až po nástup do samotné služby, která začíná kurzem základní přípravy ve městě Vyškově na Moravě. Dostat se k nám je běh na delší trať a v něčem na tebe budeme dost přísní, ale stojí to za to.

Přijď se sem podívat pokaždé, když budeš mít v hlavě trochu nejasno v tom, jak to s naším výběrem vlastně je. Tady se nejsnáze zorientuješ. Cesta do AČR v několika bodech:

 • získej základní informace tady na webu, zastav se na rekrutačním místě nebo nám zavolej
 • dej o sobě vědět příslušným elektronickým formulářem zájemce
 • pozveme tě na tebou vybrané rekrutační místo (dostaneš e-mail, voláme a píšeme SMS)
 • podstoupíš lékařské vyšetření ve vojenské nemocnici
 • opět tě pozveme na rekrutační místo
 • absolvuješ fyzické testy
 • nastoupíš na 2 měsíce na vojenský výcvik do Vyškova (Morava)
 • nastoupíš ke svému útvaru

Lékařská prohlídka

Nastává „den D“, protože jaký zdravotní posudek ve vojenské nemocnici dostaneš, takové ti nakonec i bude nabídnuto služební místo. Dobrý zdravotní stav je základ. Kde můžeš lékařskou prohlídku absolvovat? Co všechno bude lékaře zajímat? A jaká pro tebe máme doporučení? Čti dál a vše se rychle dozvíš.

 

Jak prohlídka vypadá?

Už ti na rekrutačním místě oznámili termín vstupní lékařské prohlídky? Pak vítej v dalším kole cesty do Armády ČR! Podívej se, o čem vstupní lékařská prohlídka vlastně je – na co se zaměřují naši lékaři.

Více

 

Jak se na prohlídku připravit?

Co bys měl dodržet, abys zbytečně nazahazoval své šance na úspěch u vstupní lékařské prohlídky? A čeho se musíš naprosto vyvarovat? Určitě si těch pár tipů přečti, případná překvapení totiž nestojí za to.

Více

 

 

Kde se prohlídky dělají?

Vstupní lékařskou prohlídku budeš absolvovat v jedné z našich vojenských nemocnic. Čti dál a mrkni se na adresy, ať víš, kam vlastně dorazit. Tlačenic se neboj, u nás půjde vše jako po másle...

Více

 

Fyzické testy

Další milník na tvé cestě ke službě vojenského profesionála! Na fyzické testy se můžeš připravit dopředu – vhodným cvičením. Nejde o olympiádu, ale bez dřiny a potu to taky nepůjde. Čti dál a dostaneš návod na přípravu. Prozradíme ti i všechny prováděné cviky. Zbytek už je na tobě. Cvičení neodkládej na zítřek!

 

O čem to celé je?

Tahle jednodenní zastávka sestává z fyzických testů a následného pohovoru. Sem napochoduješ až po tom, co úspěšně absolvuješ vyšetření ve vojenské nemocnici. Můžeš si zvolit mezi Prahou a Olomoucí.

Více

 

Kolik cviků udělat?

Tohle tě bude zajímat ze všeho nejvíce. Kolik cviků vlastně musíš udělat, abys u nás prošel dál? Tabulka ti vydá odpovědi. Ale nezapomeň při tom, že každý cvik musíš provádět opravdu pořádně!

Více

 

 

Jak se připravit?

Soubor opravdu osvědčených tipů na zvýšení fyzičky ještě před samotnými testy. Nenechávej to náhodě. Nikdo se jako atlet nenarodil, ale trénink dělá mistry a někdy to přichází už velice rychle...

Více

 

Vzdělání a kariéra

Tohle jsou důležité informace, tak nepřeskakuj na krok „Plat a benefity“. Právě vzdělání a případná pracovní kvalifikace předurčují – společně s výsledkem lékařské prohlídky – začátek tvé kariéry v Armádě ČR. Armáda, to je možnost velké kariéry, tak do toho nastup informován.

Aby tě slovo „vzdělání" nevracelo v mysli kamsi do dob celodenně otevřené učebnice, vezmeme to zcela jednoduše. Určité pozici vždy odpovídá určitá hodnost, určité hodnosti zase odpovídá určitý stupeň vzdělání. Se středním vzděláním s výučním listem můžeš u nás být jmenován do hodnosti svobodníka, desátníka nebo až četaře či rotného. Když máš maturitu, můžeš být rotmistrem, nadrotmistrem, praporčíkem, nadpraporčíkem nebo až štábním praporčíkem. S bakalářským vzděláním se můžeš stát poručíkem, nadporučíkem nebo kapitánem. A s magistrem, inženýrem nebo doktorátem už u nás můžeš začít i jako major (nábor specialistů)!

A teď přejdi na další krok a mrkni se, jaké platy odpovídají uvedeným hodnostem. A získej také informace o náborovém příspěvku. Nebo se před tím ještě podívej na katalog volných míst a udělej si přehled o tom, jaké fleky v AČR aktuálně nabízíme.

Plat a benefity

Za dobrou práci si samozřejmě zasloužíš dobrou odměnu. Služba v Armádě ČR je výsadou a měl bys ji považovat za poslání. Tady uvidíš tabulku platových tarifů, dozvíš se mimo jiné, co se skrývá pod slovy složený plat a náborový příspěvek. My víme, že tenhle krok nepřeskočíš…

 

Plat a příplatky

Podívej se na tabulku platových tarifů a zjisti, o jaké příplatky ještě narůstá tvůj měsíční plat. Myslíme si, že samotná tabulka tě bude dostatečně motivovat k tomu, abys přemýšlel o dlouhé kariéře vojáka...

Více

Náborový příspěvek

Tato dvě slova – náborový příspěvek – ti asi nemusíme dlouze vysvětlovat. Mrkni se dál a zjisti, za jakých podmínek, v jaké výši a jakým systémem je novým vojákům z povolání vojenský náborák vyplácen.

Více

 

Benefity profesionálů

Pozitiva služby v AČR nekončí jen u nevšední pracovní náplně a věru pěkného platu. Jako profesionál budeš požívat i dalších výhod pramenících z aktivní služby pro Českou republiku. Poznej je.

Více

 

Nabídka volných míst

Najít si své místo je snadné – na mapě v detailu uvidíš, pro jaké lokality (posádky) AČR hledá nové lidi. Nabídka je orientační a má ti posloužit k vytvoření představy o tom, koho a kam potřebujeme v nejbližší době náborovat. A aby bylo jasno – na některé pozice nemusíš mít žádnou praxi.

Najdi si své místo v Armádě ČR

  • 113
  operátor odpalovacích zařízení

  Obsluha a údržba protiletadlového raketového kompletu. Strojník elektrocentrály, rozvodných a osvětlovacích prostředků pro elektrocentrály. Pozorovatel vzdušného prostoru.

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výhodou vyučení v oboru elektro; řidičák B a vyšší
  • 5183
  • 5184
  pomocník operačního dozorčího

  Provádění obchůzek, kontrola objektů, zabezpečení vchodů a vjezdů do objektů.

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  základní znalost práce na PC, 25 hodinové směny dle čtvrtletního plánu služeb
  • 5151
  specialista zásahu pohotovostního oddělení Vojenské policie

  Služba u Vojenské policie! Úkol: dohlížet na bezpečnost v objektech zvláštní důležitosti. Na úplném začátku absolvuješ náročnější výběrko k VP.

  Plat:
  od 48 810 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  řidičák sk. B, zdravotní klasifikace „A" bez omezení, bydliště do 30 km, aktivní sportovec, v rámci výběrového řízení týdenní stáž
  • 5135
  • 5143
  • 5147
  inspektor dopravně pořádkové služby Vojenské policie

  Služba u Vojenské policie! Úkol: dohlížet na bezpečnost v objektech zvláštní důležitosti. Na úplném začátku absolvuješ náročnější výběrko k VP.

  Plat:
  od 51 410 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  obor bezpečnostně právní, nerovnoměrně rozvržená pracovní doba, 2-3x měsíčně 24 hodinové hlídky na teritoriu, řidičák sk. B, zdravotní klasifikace „A" bez omezení, bydliště do 30 km, maturita z angličtiny
  • 5132
  specialista zásahu - kynolog

  Služba u Vojenské policie! Úkol: dohlížet na bezpečnost v objektech zvláštní důležitosti. Na úplném začátku absolvuješ náročnější výběrko k VP.

  Plat:
  od 48 810 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  zkušenosti s výcvikem psů - hlídkový pes, nepřetržitý provoz, 7x měsíčně 24 hodinové směny, řidičák sk. B, bydliště do 50 km, zdravotní klasifikace „A" bez omezení, výhodou maturita z angličtiny
  • 3082
  specialista na digitální marketing

  Cítíš se na sociálních sítích jako ryba ve vodě? Využij zkušenosti a nápady u kybernetických sil.

  Plat:
  od 51 410 do 56 910 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  Správa sociálních sítí, analýza cílových skupin; tvorba kampaní, propagace AČR; tvorba unikátního obsahu na sociálních sítích; politický, kulturní a společenský rozhled; zkušenosti s tvorbou grafiky; angličtina úrovně B2
  • 554
  náčelník skupiny informačních systémů

  Máš blízko ke komunikačním systémům a zabezpečení spojení? 

  Plat:
  od 67 280 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  odborné vzdělání v oblasti komunikačních a informačních systémů s praktickými zkušenostmi
  • 200
  kuchař Hradní stráže

  Vysoká profesionalita v oboru a prezentace kuchařského umění na Pražském hradu.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor kuchař nebo kuchař-číšník
  • 3082
  Specialista kybernetické bezpečnosti - tým výjezdů a zásahů

  Zajímáš se o kybernetickou bezpečnost? Dokážeš rychle a kreativně reagovat v případě nenadálého problému? Ozvi se a najdi svoje místo u nás.

  Plat:
  od 51 410 do 67 280 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou nebo vysokoškolské bakalářské vzdělání
  Vzdělání v IT výhodou. Dobrá znalost anglického jazyka (přibližně úroveň B2). Znalost zásad kybernetické bezpečnosti; vzdělání nebo zkušenost v IT oblasti. Znalost počítačových sítí a TCP/IP.
  • 3082
  Vývojář, programátor

  Hledáme vývojáře od juniorů po zkušené seniory. Čeká tě vývoj aplikací s celosvětovou působností, především v oblasti národní bezpečnosti.

  Plat:
  od 51 410 do 56 910 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  znalost alespoň jednoho programovacího jazyka; schopnost samostatně řešit problémy
  • 3082
  Systémový inženýr IT

  Chceš se podílet na ochraně armádního kybernetického prostoru? Pokud ano, ozvi se nám! Máš možnost přidat se do našeho týmu.

  Plat:
  od 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  Vzdělání technického zaměření; porozumění anglicky psané technické dokumentaci. Znalost systémů Windows a Linux; znalost síťových a aplikačních protokolů TCP/IP, DNS, HTTP, SMTP, NTP; znalost bezpečnostních protokolů (SSL/TLS, Ipsec); konfigurace sítí LAN
  • 3082
  Forenzní analytik IT

  Uvažuješ o kariéře v oboru forenzní analýzy? Přidej se do našeho týmu!

  Plat:
  od 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  Vzdělání technického zaměření; porozumění anglicky psané technické dokumentaci. Pokročilá znalost systémů Windows; znalost základních síťových a aplikačních protokolů TCP/IP, DNS, HTTP, SMTP, NTP; znalost bezpečnostních protokolů (SSL/TLS, Ipsec, DNSSEC).
  • 3082
  Bezpečnostní analytik IT

  Orientuješ se v oblasti síťové analýzy a kybernetické bezpečnosti? Nedostatek praxe není překážkou. Přihlas se k nám!

  Plat:
  od 56 910 do 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou nebo vysokoškolské bakalářské vzdělání
  Vzdělání technického zaměření; porozumění anglicky psané technické dokumentaci. Znalost systémů Windows, Unix; znalost základních síťových a aplikačních protokolů TCP/IP, DNS, HTTP, SMTP, NTP; znalost bezpečnostních protokolů (SSL/TLS, Ipsec, DNSSEC atd,)
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 552
  • 554
  • 1087
  • 1920
  • 3082
  • 3084
  • 4646
  • 4730
  • 4750
  • 4988
  • 4995
  • 5024
  • 5025
  • 5026
  • 5028
  • 5029
  • 5036
  spojař nové generace

  Nová bojová technika s vyspělými technologiemi pro spojení - příležitost pro novou generaci spojařů

  Plat:
  od 40 310 do 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední až vysokoškolské vzdělání
  elektrotechnické vzdělání a zájem o nové technologie
  • 3179
  důstojník přenosových systémů pro aplikace řízení letového provozu

  Zajištění a provádění údržby telekomunikačních systémů pracujících na bázi technologie VoIP.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 54 290 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  obory informatika, programování a výpočetní technika, telekomunikační a výpočetní technika, telekomunikační a multimediální systémy, předpoklad získání §5 dle vyhl. 50/78 Sb.
  • 3179
  metrolog

  Provádění kalibrací, údržby a oprav měřidel.

  Plat:
  od 54 030 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  elektrotechnické vzdělání s doloženou praxí min. 1 roku na elektrických zařízeních
  • 124
  mechanik letového provozu

  Zabezpečení provozu speciálních agregátů, vysokotlakých přečerpávacích a kompresorových stanic.

  Plat:
  od 37 550 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  technické vzdělání, řidičák pro sk. C
  • 123
  • 125
  • 1920
  strojník elektrocentrály

  Řízení, obsluha a údržba elektrocentrál.

  Plat:
  od 41 890 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C, vyučen v oboru silnoproud
  • 126
  radiologický asistent

  Provádění základních výkonů diagnostické péče v oboru radiologie a zobrazovací metody, radiační onkologii a nukleární medicíny.

  Plat:
  od 54 030 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  odborná způsobilost k výkonu povolání radiologického asistenta
  • 3179
  hasič

  Provádění základních hasebních a záchranných prací.

  Plat:
  od 41 890 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  zdravotní předpoklad ke splnění požadavků na práci v dýchacích přístrojích a zvýšené fyzické zátěže, řidičák C, splněný kurz dobrovolného hasiče nebo podobného zaměření
  • 118
  řidič panduru

  Přeplňovaný dieselový 6válec, váha až 22 tun a rychlost 105 km/h.. Pokud máš řidičák s "céčkem", pojď do toho!

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C
  • 4734
  voják ve sboru důstojníků

  Máš vysokoškolské vzdělání a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 54 290 do 74 490 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské nebo magisterské
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 4734
  voják ve sboru praporčíků

  Máš minimálně maturitu a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 51 410 do 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 4734
  voják ve sboru poddůstojníků

  Jsi minimálně vyučen a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 40 310 do 48 810 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 3082
  důstojník kybernetické bezpečnosti

  Chcete se podílet na ochraně armádního kyberprostoru? Máte rádi moderní technologie? U nás se dostanete k tomu nejzajímavějšímu, co armáda nabízí - kybernetická ochrana zbraňových systémů.

  Plat:
  od 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  obor informační a komunikační technologie, konfigurace počítačových sítí, znalost zásad kybernetické bezpečnosti, angličtina úrovně C1, výhodou - praxe, zkušenost s programováním a penetračním testováním
  • 3082
  starší specialista kybernetické bezpečnosti

  Chcete se podílet na ochraně armádního kyberprostoru? Máte rádi moderní technologie? U nás se dostanete k tomu nejzajímavějšímu, co armáda nabízí - kybernetická ochrana zbraňových systémů.

  Plat:
  od 56 910 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  obor informační a komunikační technologie, konfigurace počítačových sítí, znalost zásad kybernetické bezpečnosti, angličtina úrovně B1, výhodou - praxe, znalost programovacích jazyků, scriptování, administrace Linuxu
  • 1087
  řidič tanku

  Víc jak 42 tun, motor o 12 válcích a maximální průchodnost. Pokud máš řidičák s "béčkem", pojď do toho!

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 127
  • 1087
  řidič BVP

  I na tak těžkou techniku si vystačíš v AČR jen s "béčkem".

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 4573
  • 4575
  operátor elektronického boje

  Obsluha aplikačních a sledovacích systémů elektronického boje.

  Plat:
  od 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  elektrotechnické obory, řidičák C
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 125
  • 127
  • 130
  • 552
  • 1920
  • 4564
  • 4646
  řidič "C"

  S těžkou technikou v AČR je to vždy jízda.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 40 310 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C a vyšší
  • 781
  střelec-operátor roty bojové podpory CPSS

  Prestižní jednotka, nekonvenční přístup, seskoky s padákem a benefity plynoucí ze služby u speciálních sil.

  Plat:
  od 46 310 do 47 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; vysoká psychická odolnost; splnit podmínky výběrového řízení
  • 115
  potápěč

  Provádění průzkumných a záchranných prací pod vodou.

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  plavec, v rámci výběru úspěšně absolvovat vyšetření v dekompresní komoře
  • 115
  zdravotník

  Provádění ošetřovatelské péče a první zdravotnické pomoci nemocným a raněným.

  Plat:
  od 51 410 do 54 030 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou s kvalifikací všeobecná sestra nebo zdravotnický záchranář
  způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu
  • 4950
  zubní lékař

  Poskytování preventivní, diagnostické a léčebné ambulantní péče v oboru zubního lékařství bez odborného dohledu (tel. 973 445 562).

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK až 250 000 Kč

  Plat:
  od 54 290 do 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání, specializace v oboru stomatologie
  odborná způsobilost k výkonu zdravotnického povolání zubního lékaře, schopnost týmové práce, uživatelskou znalost PC
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 130
  • 200
  • 1087
  lékař obvaziště

  V bílém plášti se na tomhle fleku moc neukážeš, tady se musí lékař sladit s  barvou maskáčů.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 60 050 do 67 280 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  absolvování základního kmene v oboru všeobecné praktické lékařství, předatestační příprava z oboru všeobecného praktického lékařství
  • 64
  strážný

  Čeká Tě ochrana osob, strážní činnost vozidel a důležitých objektů, dril v ovládání zbraně a taktika.

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  fyzická zdatnost a dobrý zdravotní stav
  • 64
  časovač děla

  Zvládneš základní výpočty prvků střelby pro řízení palby dělostřelecké jednotky? 

  Plat:
  od 40 310 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška postavy do 185 cm a fyzická zdatnost
  • 2637
  střelec čestné stráže AČR

  Zajištění protokolárních aktivit prezidenta republiky, Vojenské kanceláře prezidenta republiky, Parlamentu ČR, Úřadu vlády, Ministerstva obrany ČR a NGŠ při prezentaci AČR.

  Plat:
  od 40 310 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška postavy 175 - 190 cm, štíhlá postava bez viditelných deformací a kožních vad
  • 115
  • 122
  • 123
  ženista

  Bojová ženijní podpora, uvolňování cest, stavba překážek a pontonových mostů - to je práce pro ženistu!

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  práce s těžkými břemeny; dobrá fyzická zdatnost a manuální zručnost
  • 120
  kuchař-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor kuchař nebo kuchař-číšník, vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor minometu-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor granátometu-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor tarasnice-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  rádiový operátor-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  elektrotechnické obory, vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  řidič-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 do 44 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku; řidičské oprávnění sk. B
  • 120
  střelec-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 43 310 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 64
  • 115
  • 116
  • 121
  • 122
  • 123
  • 127
  • 552
  • 1087
  • 1920
  • 4564
  řidič "B"

  Ať už budeš v AČR jezdit čímkoliv jen s "béčkem," i tak to bude vždy jízda.

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 119
  • 124
  • 554
  letecký technik

  Jinými slovy letecký mechanik, který bude servisovat špičkové letouny a připravovat je na úspěšné splnění vzdušné mise.

  Plat:
  od 51 410 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  obor strojní (kód 23) nebo elektro (kód 26)
  • 118
  • 119
  • 121
  • 122
  • 127
  • 1087
  střelec

  O volná místa vojáků-střelců je vždy obrovský zájem. Rovnou z civilu střelcem v AČR... spěchej!

  Plat:
  od 40 310 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  bez dalších požadavků
  • 200
  strážný Hradní stráže

  Život na Hradě je život v centru dění s prestižní prací, platem a příplatky.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 48 690 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška 178-188 cm; váha musí být odpovídající výšce tak, aby uchazeč neměl nadváhu
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 125
  • 127
  • 552
  • 554
  • 1920
  • 4564
  kuchař

  Staň se vojenským kuchařem a zapoj se tak nenahraditelným způsobem do fungování ozbrojených sil ČR. Pro nevyučené v oboru zajistíme rekvalifikaci.

  Plat:
  od 40 310 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor kuchař, kuchař-číšník nebo praxe v oboru i bez vyučení v oboru
  • 63
  • 5132
  specialista ochranné služby Vojenské policie

  Služba u Vojenské policie! Úkol: dohlížet na bezpečnost v objektech zvláštní důležitosti. Na úplném začátku absolvuješ náročnější výběrko k VP.

  Plat:
  od 46 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  nepřetržitý provoz, 7x měsíčně 24 hodinové směny, řidičák sk. B, zdravotní klasifikace „A" bez omezení, bydliště do 50 km, výhodou maturita z angličtiny
  • 115
  • 1920
  správce skladu, skladník

  Jako logistik budeš páteří armády. Přijmi plnohodnotný vojenský výcvik i poslání stát se oporou.

  Plat:
  od 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C, fyzická zdatnost - práce s břemeny nad 25 kg
  • 119
  • 552
  • 554
  • 4730
  řídící letového provozu

  Zodpovědná práce, kde jde hlavně o navádění vrtulníků a letadel na bezpečný vzlet a přistání. Nováčky si pochopitelně patřičně zaškolíme.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 54 290 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  znalost anglického jazyka min. na úrovni B2
  • 5018
  lektor anglického jazyka

  Vyučuj vojáky angličtinu a měj dobrý pocit z toho, že ji skutečně využijí i v praxi. Podrobné info pro zájemce na tel. 605 348 444.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 60 050 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  magisterské vzdělání
  program filologie nebo pedagogika se zaměřením na AJ nebo minimálně 1 rok praxe ve výuce AJ; znalost AJ na úrovni SLP 3333 (bude ověřeno před přijetím)
  • 115
  • 118
  • 121
  • 122
  • 130
  lékař - specialista obvaziště

  Pozice významné lékařské síly na jednotlivých vojenských útvarech. Volné místo pouze pro zájemce s lékařským VŠ vzděláním!

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 74 490 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  atestace I. stupně, specializace v oboru všeobecné praktické lékařství
  • 122
  • 123
  • 552
  • 3179
  odmořovač

  Provádí dekontaminaci osob, objektů a vozidel vystavených působení nebezpečných chemických a biologických látek nebo radiace.

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  práce v protichemickém obleku s ochrannou maskou a dýchacím přístrojem, nošení břemen těžších více jak 25 kg
  • 123
  chemický průzkumník

  Být vždy první v místech, kam se nikdo zrovna dvakrát nehrne. Vyhodnotit a případně i zabezpečit situaci, mít přehled...

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák C; dlouhodobý pohyb v ochranném obleku s maskou
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 123
  • 1920
  strojník

  Bagry, buldozery, skrejpry, jeřáby – práce s veškerou takovou technikou, na kterou jsou třeba speciální dovednosti i oprávnění.

  Plat:
  od 40 310 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C a vyšší
  • 113
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  elektromechanik

  Sám název pozice napoví. Budeš se starat o generátory, trafostanice a elektrické rozvody přímo na základnách i polních stanovištích.

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vyučen v oboru elektro
  • 122
  sběrač raněných

  V armádě naprosto nepostradatelná pozice. Ale se svým zájmem o ni se raději dvakrát rozmysli – je to zabíračka.

  Plat:
  od 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičské oprávnění sk. B (Rakovník sk. C), výhodou zdravotnické vzdělání, nošení břemen nad 25 kg
  • 64
  operátor-specialista

  Máš na výběr: operátor automatických granátometů, odpalovacích zařízení, muničního vozidla, obsluhy děla, vzdušného průzkumu, radiolokačního průzkumu ...

  Plat:
  od 41 890 do 43 630 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  manipulace s břemeny nad 25 kg, výška postavy do 185 cm
  • 118
  • 1087
  nabíječ minometu

  Nabíječ minometu – tady asi netřeba dalšího komentáře. Rovnou z civilu můžeš obsadit jednu z žádaných bojových pozic... 

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  fyzicky náročná práce, manipulace s břemeny více jak 20 kg (doplňování munice a nabíjení)
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 1920
  mechanik

  Prostě voják-mechanik. Jen ty náhradní díly budou poněkud větší než v civilu, ale na druhou stranu zase lépe připravené na demontáž i montáž. 

  Plat:
  od 40 310 do 41 890 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor automechanik nebo jiný technický obor, řidičák C (Liberec, Olomouc, Praha)

Úvodní vojenský výcvik

Pořádně se nadechni, přejdi na detail a poznej svůj první vojenský výcvik ve Vyškově!

Tvůj bootcamp je tady! Na Moravě, ve Vyškově, máme obrovský výcvikový areál a jakožto nový voják právě ve Vyškově poprvé poznáš, o čem vojenská služba je. Coby novopečeného profesionála tě tam budou cvičit 2 měsíce.

Peníze, ubytování a stravování

Abys zvládal všechnu tu fyzickou dřinu a hromadu nových vědomostí, musí o tebe být ve Vyškově dobře postaráno. A to také bude. Ubytování i stravování je naše starost, ty se jen soustřeď na dobrý výkon.

Více

 

Co si vzít s sebou do Vyškova?

Tady platí jednoduché pravidlo: vezmi si jen to, co bude opravdu potřebovat. Zbytečnosti jsou ve Vyškově jednoduše... zbytečné. Připravili jsme pro tebe seznam nezbytností pro tvůj první vojenský výcvik.

Více

 

 

Co se na KZP naučíš?

Podívej se na to. Možná budeš překvapen, že vyškovský výcvik není jen o střelbách, přelézání překážek a házení granátem. Čeká na tebe také nezbytná „nalévárna". Ano, my totiž KZP pojímáme komplexně.

Více

 

Rekrutační místa

Po celé ČR máme síť rekrutačních míst, kde tě přivítáme s jakýmkoliv tvým dotazem i přáním. Komplexní informační servis a také odbornou pomoc máš u našich rekrutérů zaručen. Jdi na detail, podívej se na velkou mapu a zjisti, v jakých městech na tebe pět dní v týdnu čekají náboroví specialisté AČR.

Dej o sobě vědět hned

Pokud jsi urazil cestu až sem, pak máš nejspíš o všem jasno a chystáš se vyplnit elektronický formulář zájemce. Vyplnění formuláře je snadné a rychlé. K ničemu se nám nezavazuješ – svůj zájem o službu vojáka z povolání můžeš vzít kdykoliv zpátky a nikdo ti nevynadá. Ale proč bys to dělal, že?

Kliknutím na tlačítko se dostaneš na elektronický formulář zájemce. Je to ten vůbec nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak nám dát o sobě vědět. Vyplnění formuláře je vážně snadné a velice rychlé. Odesláním formuláře se nám k ničemu nezavazuješ – svůj zájem o službu v Armádě ČR můžeš vzít kdykoliv zpátky a případnou nabídku odmítnout. Zapni stopky, za dvě až tři minuty máš formulář vyplněný. Tvé osobní údaje budou u nás pod ochranou, buď bez obav. V poslední kroku formuláře si všechny zadané údaje pořádně zkontroluj. Úspěšné přijetí formuláře ti ještě potvrdíme e-mailem. Tak vzhůru do toho!

JDI na formulář

Stažitelný obsah

Chceš si službu v AČR nabiflovat trochu víc do detailu? Pak pokračuj, projdi si naše infomateriály a za půl hodiny už budeš chytřejší. Dostaň se k vyčerpávajícímu množství informací v našich náborových brožurkách. Zažij také armádu v pohybu – pusť si u nás vzrušující vojenská videa!

Připravili jsme pro tebe výběr materiálů, kterými ti chceme usnadnit rozhodování. Sám dobře víš, že obrázek někdy řekne více než tisíc slov… a jelikož tě chceme ohromit a ne ukecávat, měl bys začít zlehka a zábavně, třeba právě trojicí ofiko videospotů.

Až budeš připraven vstřebat opravdu rozsáhlé množství informací, najdeš tady veškeré druhy dokumentů, které si jen v souvislosti s náborem dokážeš představit. Provedou tě celým výběrovým procesem – od prvního kontaktu z naší strany až po tříměsíční vojenský výcvik na Moravě, ve Vyškově. Další materiály ti zase umožní pohlédnout na službu u nás z širší perspektivy, což se hodí každému. Přejeme ti hodně zábavy i poučení – pusť se do toho!

JDI NA TO

Zeptej se nás

Ještě stále nemáš o službě v Armádě ČR dost informací? Potom pokračuj a pošli nám dotaz. Ale vlastně, počkej ještě chvilku… Úplně nejdřív si tady pozorně pročti seznam nejčastěji kladených dotazů! FAQ neustále doplňujeme na základě dotazů, které nám posíláte. Měl bys tam najít vše.

 

Určitě tě zajímá, jestli můžeš v Armádě ČR sloužit s takzvanou modrou knížkou, brýlemi či alergií.... A nebo už jsi úskalími výběru k armádě prošel a chceš vědět, jak to s tebou a s ostatními bude během úvodního vojenského výcviku (zkráceně se nazývá „KZP“) ve Vyškově na Moravě? Pak jsi tu správně! Začni na přehledu nejčastěji kladených dotazů. Hledej a čti pečlivě. Štěstí přeje informovaným! Tady už není co dalšího říct, rozkaz zní: přejít na rejstřík FAQ!

PŘEJDI NA FAQ