Voják z povolání | kariera.army.cz

Voják z povolání

 • JAK SE STÁT VOJÁKEM
  Z POVOLÁNÍ

  Tady zjistíš, jestli je práce vojenského profesionála opravdu tvojí volbou číslo jedna.
  Tady budoucí profesionálové začínají. Tady začne možná i tvoje kariéra.
  Tak už neváhej. Začneš?

  Začni

Armáda České republiky

Armáda České republiky, to je respektovaná veličina doma i ve světě. Armáda ČR, to je nejnovější speciální technika a výzbroj. Armáda, to je nadšení, kamarádství a nové výzvy. Armáda, to je jistota stabilního platu. Armáda, to je příběh a cesta. Armáda ČR, to je možná i tvůj příběh.

Armáda České republiky se nemusí dlouze představovat – o vzdušných a pozemních silách AČR už jsi jistě slyšel. Jako každý zaměstnavatel ale i my rádi představíme svou nabídku. AČR stále hledá nové zájemce o službu do služebního poměru vojáka z povolání. Nabízíme toho mnoho. Respektovanou práci, nadstandardní plat, lákavé benefity a zejména perspektivu velké kariéry!

Budeš se u nás dále profesně vzdělávat, pracovat se speciální technikou, můžeme tě vyslat do zahraniční mise poznávat a pomáhat cizím zemím a kulturám. Každý den potkáš nové lidi, kteří ti dopomohou uvědomit si, že armádu utváří především ryzí charakter jejích vojáků. Tolik ten úplný základ o Armádě ČR. Další, vpravdě vyčerpávající info o naší armádě najdeš na jejích hlavních stránkách. A teď se nám pro změnu můžeš představit ty – stačí jen kliknout na tlačítko...

sTAŇ SE VOJÁKEM Z POVOLÁNÍ

Co bys měl splňovat

Sloužit v Armádě ČR nemůže každý, ale to ti muselo být jasné už dávno před tím, než jsi navštívil náborový web kariera.army.cz. Tohle jsou ty úplně nejzákladnější podmínky, které musíš ty i každý jiný zájemce splňovat. Projdi si s námi ten úplný základ, ty úplně první požadavky. Určitě čti dál.

Podmínky pro přijetí do Armády ČR (dle zákona číslo 221/1999):

 • věk 18 let a více
 • občanství ČR
 • trestní bezúhonnost
 • zdravotní způsobilost
 • splnění kvalifikačních předpokladů, tedy mít alespoň výuční list (!)
 • ke dni nástupu do služby nebýt členem politické strany či hnutí anebo odborové organizace
 • složení vojenské přísahy

Jaké chceme doklady?

Tady se dozvíš, jaké dokumenty se týkají těch zájemců, jež naši rekrutéři už kontaktovali s nabídkou práce a které s nimi budeš řešit v průběhu první schůzky. Nezaměňuj si je s elektronickým formulářem, který se odesílá přímo z těchto stránek a může jej odeslat každý zájemce. Čti dál a uděláš si přehled.

Tyhle doklady nám ukážeš na první schůzce na rekrutačním místě, až tě kontaktujeme s nabídkou místa (telefonát, e-mail a SMS). Jedná se jen o tvoje základní doklady. Po první schůzce si od nás samozřejmě odneseš ještě nějaké tiskopisy k vyplnění, ale tím se teď nemá cenu zbytečně zatěžovat. Jen s tím počítej – některé z nich máš ve stažitelném obsahu. Opis z Rejstříku trestů ČR nám nenos, to si zařídíme sami. Dones si:

 • občanský průkaz
 • doklad o dosaženém vzdělání
 • řidičský průkaz (máš-li)
 • osvědčení, certifikáty... (máš-li)
 • 3 pasové fotografie

Jak začít v několika bodech

Tady je to jasné. Čti dál a dozvíš se, jak ve zkratce vypadá cesta do Armády ČR – od odeslání elektronického formuláře zájemce až po nástup do samotné služby, která začíná kurzem základní přípravy ve městě Vyškově na Moravě. Dostat se k nám je běh na delší trať a v něčem na tebe budeme dost přísní, ale stojí to za to.

Přijď se sem podívat pokaždé, když budeš mít v hlavě trochu nejasno v tom, jak to s naším výběrem vlastně je. Tady se nejsnáze zorientuješ. Cesta do AČR v několika bodech:

 • získej základní informace tady na webu, zastav se na rekrutačním místě nebo nám zavolej
 • dej o sobě vědět příslušným elektronickým formulářem zájemce
 • pozveme tě na tebou vybrané rekrutační místo (dostaneš e-mail, voláme a píšeme SMS)
 • podstoupíš lékařské vyšetření ve vojenské nemocnici
 • opět tě pozveme na rekrutační místo
 • absolvuješ fyzické testy
 • nastoupíš na 2 měsíce na vojenský výcvik do Vyškova (Morava)
 • nastoupíš ke svému útvaru

Lékařská prohlídka

Nastává „den D“, protože jaký zdravotní posudek ve vojenské nemocnici dostaneš, takové ti nakonec i bude nabídnuto služební místo. Dobrý zdravotní stav je základ. Kde můžeš lékařskou prohlídku absolvovat? Co všechno bude lékaře zajímat? A jaká pro tebe máme doporučení? Čti dál a vše se rychle dozvíš.

 

Jak prohlídka vypadá?

Už ti na rekrutačním místě oznámili termín vstupní lékařské prohlídky? Pak vítej v dalším kole cesty do Armády ČR! Podívej se, o čem vstupní lékařská prohlídka vlastně je – na co se zaměřují naši lékaři.

Více

 

Jak se na prohlídku připravit?

Co bys měl dodržet, abys zbytečně nazahazoval své šance na úspěch u vstupní lékařské prohlídky? A čeho se musíš naprosto vyvarovat? Určitě si těch pár tipů přečti, případná překvapení totiž nestojí za to.

Více

 

 

Kde se prohlídky dělají?

Vstupní lékařskou prohlídku budeš absolvovat v jedné z našich vojenských nemocnic. Čti dál a mrkni se na adresy, ať víš, kam vlastně dorazit. Tlačenic se neboj, u nás půjde vše jako po másle...

Více

 

Fyzické testy

Další milník na tvé cestě ke službě vojenského profesionála! Na fyzické testy se můžeš připravit dopředu – vhodným cvičením. Nejde o olympiádu, ale bez dřiny a potu to taky nepůjde. Čti dál a dostaneš návod na přípravu. Prozradíme ti i všechny prováděné cviky. Zbytek už je na tobě. Cvičení neodkládej na zítřek!

 

O čem to celé je?

Tahle jednodenní zastávka sestává z fyzických testů a následného pohovoru. Sem napochoduješ až po tom, co úspěšně absolvuješ vyšetření ve vojenské nemocnici. Můžeš si zvolit mezi Prahou a Olomoucí.

Více

 

Kolik cviků udělat?

Tohle tě bude zajímat ze všeho nejvíce. Kolik cviků vlastně musíš udělat, abys u nás prošel dál? Tabulka ti vydá odpovědi. Ale nezapomeň při tom, že každý cvik musíš provádět opravdu pořádně!

Více

 

 

Jak se připravit?

Soubor opravdu osvědčených tipů na zvýšení fyzičky ještě před samotnými testy. Nenechávej to náhodě. Nikdo se jako atlet nenarodil, ale trénink dělá mistry a někdy to přichází už velice rychle...

Více

 

Vzdělání a kariéra

Tohle jsou důležité informace, tak nepřeskakuj na krok „Plat a benefity“. Právě vzdělání a případná pracovní kvalifikace předurčují – společně s výsledkem lékařské prohlídky – začátek tvé kariéry v Armádě ČR. Armáda, to je možnost velké kariéry, tak do toho nastup informován.

Aby tě slovo „vzdělání" nevracelo v mysli kamsi do dob celodenně otevřené učebnice, vezmeme to zcela jednoduše. Určité pozici vždy odpovídá určitá hodnost, určité hodnosti zase odpovídá určitý stupeň vzdělání. Se středním vzděláním s výučním listem můžeš u nás být jmenován do hodnosti svobodníka, desátníka nebo až četaře či rotného. Když máš maturitu, můžeš být rotmistrem, nadrotmistrem, praporčíkem, nadpraporčíkem nebo až štábním praporčíkem. S bakalářským vzděláním se můžeš stát poručíkem, nadporučíkem nebo kapitánem. A s magistrem, inženýrem nebo doktorátem už u nás můžeš začít i jako major (nábor specialistů)!

A teď přejdi na další krok a mrkni se, jaké platy odpovídají uvedeným hodnostem. A získej také informace o náborovém příspěvku. Nebo se před tím ještě podívej na katalog volných míst a udělej si přehled o tom, jaké fleky v AČR aktuálně nabízíme.

Plat a benefity

Za dobrou práci si samozřejmě zasloužíš dobrou odměnu. Služba v Armádě ČR je výsadou a měl bys ji považovat za poslání. Tady uvidíš tabulku platových tarifů, dozvíš se mimo jiné, co se skrývá pod slovy složený plat a náborový příspěvek. My víme, že tenhle krok nepřeskočíš…

 

Plat a příplatky

Podívej se na tabulku platových tarifů a zjisti, o jaké příplatky ještě narůstá tvůj měsíční plat. Myslíme si, že samotná tabulka tě bude dostatečně motivovat k tomu, abys přemýšlel o dlouhé kariéře vojáka...

Více

Náborový příspěvek

Tato dvě slova – náborový příspěvek – ti asi nemusíme dlouze vysvětlovat. Mrkni se dál a zjisti, za jakých podmínek, v jaké výši a jakým systémem je novým vojákům z povolání vojenský náborák vyplácen.

Více

 

Benefity profesionálů

Pozitiva služby v AČR nekončí jen u nevšední pracovní náplně a věru pěkného platu. Jako profesionál budeš požívat i dalších výhod pramenících z aktivní služby pro Českou republiku. Poznej je.

Více

 

Nabídka volných míst

Najít si své místo je snadné – na mapě v detailu uvidíš, pro jaké lokality (posádky) AČR hledá nové lidi. Nabídka je orientační a má ti posloužit k vytvoření představy o tom, koho a kam potřebujeme v nejbližší době náborovat. A aby bylo jasno – na některé pozice nemusíš mít žádnou praxi.

Najdi si své místo v Armádě ČR

  • 554
  náčelník pracoviště údržby a oprav nástaveb a speciálních agregátů

  Řízení ošetřování, seřizování a lokalizace závad u letištní techniky.

  Plat:
  od 47 640 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  technické obory se zaměřením na údržbu techniky, řidičák sk. B
  • 124
  mechanik letového provozu

  Zabezpečení provozu speciálních agregátů, vysokotlakých přečerpávacích a kompresorových stanic.

  Plat:
  od 37 550 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  technické vzdělání, řidičák pro sk. C
  • 125
  • 126
  strojník elektrocentrály

  Řízení, obsluha a údržba elektrocentrál.

  Plat:
  od 38 990 do 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C, vyučen v oboru silnoproud
  • 126
  radiologický asistent

  Provádění základních výkonů diagnostické péče v oboru radiologie a zobrazovací metody, radiační onkologii a nukleární medicíny.

  Plat:
  od 50 020 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  odborná způsobilost k výkonu povolání radiologického asistenta
  • 126
  strojník-specialista

  Řízení, obsluha a údržba speciálních technicky složitějších strojů a strojních zařízení.

  Plat:
  od 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C, vazačský průkaz, odborná způsobilost v elektrotechnice podle §6 v rozsahu E2A pro zařízení s napětím do 1kV AC nebo 1,5kV DC
  • 3179
  psovod

  Provádění praktického výcviku služebního psa, ochrany a strážní činnosti se služebním psem.

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obory kynologie nebo certifikát o vykonání kynologické zkoušky
  • 3179
  technik technologického zabezpečení

  Obsluha, údržba a opravy slaboproudých zařízení a řídících systémů.

  Plat:
  od 47 640 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  řidičák pro sk. B, elektrotechnické obory, osvědčení dle vyhl. 50/1978 - §6, obsluha elektrocentrál do a nad 8 kW
  • 115
  hasič

  Provádění základních hasebních a záchranných prací.

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  zdravotní předpoklad ke splnění požadavků na práci v dýchacích přístrojích a zvýšené fyzické zátěže
  • 118
  řidič panduru

  Přeplňovaný dieselový 6válec, váha až 22 tun a rychlost 105 km/h.. Pokud máš řidičák s "céčkem", pojď do toho!

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C
  • 122
  zbrojíř

  Tato pozice v sobě spojuje hned několik požadovaných dovedností - pečlivost, preciznost, přesnost a hodinářskou zručnost.

  Plat:
  od 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  zájem o zbraně a zbraňové systémy
  • 4734
  voják ve sboru důstojníků

  Máš vysokoškolské vzdělání a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 50 260 do 68 620 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské nebo magisterské
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 4734
  voják ve sboru praporčíků

  Máš minimálně maturitu a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 47 640 do 55 500 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 4734
  voják ve sboru poddůstojníků

  Jsi minimálně vyučen a nenašel si pro sebe vhodnou pozici? Jdi na registrační formulář, vyber si "ozbrojené síly ČR" a zvol tuto pozici.

  Plat:
  od 37 550 do 45 280 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  občanství ČR, věk 18 let a více, splněné požadované vzdělání, trestní bezúhonnost
  • 3082
  důstojník kybernetické bezpečnosti

  Chcete se podílet na ochraně armádního kyberprostoru? Máte rádi moderní technologie? U nás se dostanete k tomu nejzajímavějšímu, co armáda nabízí - kybernetická ochrana zbraňových systémů.

  Plat:
  od 55 500 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  obor informační a komunikační technologie, konfigurace počítačových sítí, znalost zásad kybernetické bezpečnosti, angličtina úrovně C1, výhodou - praxe, zkušenost s programováním a penetračním testováním
  • 3082
  starší specialista kybernetické bezpečnosti

  Chcete se podílet na ochraně armádního kyberprostoru? Máte rádi moderní technologie? U nás se dostanete k tomu nejzajímavějšímu, co armáda nabízí - kybernetická ochrana zbraňových systémů.

  Plat:
  od 52 640 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  obor informační a komunikační technologie, konfigurace počítačových sítí, znalost zásad kybernetické bezpečnosti, angličtina úrovně B1, výhodou - praxe, znalost programovacích jazyků, scriptování, administrace Linuxu
  • 1087
  řidič tanku

  Víc jak 42 tun, motor o 12 válcích a maximální průchodnost. Pokud máš řidičák s "béčkem", pojď do toho!

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 127
  • 1087
  řidič BVP

  I na tak těžkou techniku si vystačíš v AČR jen s "béčkem".

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 4587
  výkonný poddůstojník školícího zařízení

  Zabezpečit chod výcvikového a školícího zařízení (ubytování, stravování, správa majetku, bezpečnost, kulturní a sportovní akce).

  Plat:
  od 45 280 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák B
  • 1920
  revizní technik

  Provádění revizí na elektrozařízení v rozsahu svého oprávnění.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 47 640 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  elektrotechnické obory, osvědčení dle vyhl. 50/1978 - §9, pracovník pro provádění revizí
  • 128
  • 4573
  • 4575
  operátor elektronického boje

  Obsluha aplikačních a sledovacích systémů elektronického boje.

  Plat:
  od 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  elektrotechnické obory, řidičák C
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 127
  • 129
  • 130
  • 552
  • 1087
  • 1920
  • 4564
  • 4646
  řidič "C"

  S těžkou technikou v AČR je to vždy jízda.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 37 550 do 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C a vyšší
  • 781
  střelec-operátor roty bojové podpory CPSS

  Prestižní jednotka, nekonvenční přístup, seskoky s padákem a benefity plynoucí ze služby u speciálních sil.

  Plat:
  od 42 550 do 43 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; vysoká psychická odolnost; splnit podmínky výběrového řízení
  • 115
  potápěč

  Provádění průzkumných a záchranných prací pod vodou.

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  plavec, v rámci výběru úspěšně absolvovat vyšetření v dekompresní komoře
  • 122
  • 126
  • 127
  • 129
  zdravotník

  Provádění ošetřovatelské péče a první zdravotnické pomoci nemocným a raněným.

  Plat:
  od 47 640 do 50 020 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu
  • 3179
  důstojník řízení informačního toku

  Zabezpečení oblasti předávání informací na úseku operací Vzdušných sil. 

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 50 260 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  zpracování základní administrativy na PC, v rámci výběru splnění STANAG 2 z AJ
  • 4730
  důstojník letecké radionavigační služby

  Příprava přidělených leteckých radionavigačních systémů k zabezpečení letového provozu.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 49 560 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  elektrotechnické obory nebo IT, vyhláška 50/78 Sb., § 6 nebo 7
  • 3179
  důstojník zabezpečení provozu datových sítí

  Ovládáš správu Unixových systémů, síťové a přenosové technologie a technologie VoIP?

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 55 500 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské bakalářské vzdělání
  elektrotechnické obory, znalost anglického jazyka na úrovni B2, fyzická kondice pro výkon práce v zodolněném pracovišti
  • 115
  • 116
  • 118
  • 122
  • 130
  • 200
  • 1087
  lékař obvaziště

  V bílém plášti se na tomhle fleku moc neukážeš, tady se musí lékař sladit s  barvou maskáčů.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 55 500 do 62 070 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  absolvování základního kmene v oboru všeobecné praktické lékařství, předatestační příprava z oboru všeobecného praktického lékařství
  • 64
  • 130
  strážný

  Čeká Tě ochrana osob, strážní činnost vozidel a důležitých objektů, dril v ovládání zbraně a taktika.

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  fyzická zdatnost a dobrý zdravotní stav
  • 64
  časovač děla

  Zvládneš základní výpočty prvků střelby pro řízení palby dělostřelecké jednotky? 

  Plat:
  od 37 550 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška postavy do 185 cm a fyzická zdatnost
  • 2637
  střelec čestné stráže AČR

  Zajištění protokolárních aktivit prezidenta republiky, Vojenské kanceláře prezidenta republiky, Parlamentu ČR, Úřadu vlády, Ministerstva obrany ČR a NGŠ při prezentaci AČR.

  Plat:
  od 37 550
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška postavy 175 - 190 cm, štíhlá postava bez viditelných deformací a kožních vad
  • 115
  • 122
  • 123
  • 130
  ženista

  Bojová ženijní podpora, uvolňování cest, stavba překážek a pontonových mostů - to je práce pro ženistu!

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  práce s těžkými břemeny; dobrá fyzická zdatnost a manuální zručnost
  • 120
  kuchař-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor kuchař nebo kuchař-číšník, vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor minometu-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor granátometu-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  operátor tarasnice-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  rádiový operátor-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 37 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  elektrotechnické obory, vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 120
  řidič-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 do 41 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku; řidičské oprávnění sk. B
  • 120
  střelec-výsadkář

  V Chrudimi vyrostl nový pluk AČR. Máš na to stát se novým výsadkářem? K platu náleží i zvláštní příplatky.

  Plat:
  od 40 550 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vynikající zdravotní stav a fyzická kondice; splnění podmínek výběrového řízení k výsadkovému vojsku
  • 64
  • 113
  • 115
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 552
  • 1087
  • 1920
  • 4564
  řidič "B"

  Ať už budeš v AČR jezdit čímkoliv jen s "béčkem," i tak to bude vždy jízda.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK (Rakovník)

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. B
  • 123
  právník

  Pozice staršího právníka přímo ve štábu velitele útvaru. Před zákonem jsou si všichni rovni, stejně jako před touto skvělou nabídkou...

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 55 500 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  obor právo, právní věda
  • 119
  • 124
  letecký technik

  Jinými slovy letecký mechanik, který bude servisovat špičkové letouny a připravovat je na úspěšné splnění vzdušné mise.

  Plat:
  od 47 640 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  obor strojní (kód 23) nebo elektro (kód 26)
  • 118
  • 121
  • 122
  • 124
  • 125
  • 127
  • 129
  • 130
  • 552
  • 1087
  střelec

  O volná místa vojáků-střelců je vždy obrovský zájem. Rovnou z civilu střelcem v AČR... spěchej!

  Plat:
  od 37 550 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  bez dalších požadavků
  • 200
  strážný Hradní stráže

  Život na Hradě je život v centru dění. Získej prestižní práci a plat s dalšími příplatky.

  Plat:
  od 45 790 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  výška 178-188 cm; váha musí být odpovídající výšce tak, aby uchazeč neměl nadváhu
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 125
  • 127
  • 129
  • 200
  • 552
  • 554
  • 1920
  • 4564
  • 4565
  kuchař

  Staň se vojenským kuchařem a zapoj se tak nenahraditelným způsobem do fungování ozbrojených sil ČR. Recept na kariéru leží před tebou!

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK (Rakovník)

  Plat:
  od 37 550 do 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor kuchař nebo kuchař-číšník
  • 115
  • 1920
  správce skladu, skladník

  Jako logistik budeš páteří armády. Přijmi plnohodnotný vojenský výcvik i poslání stát se oporou.

  Plat:
  od 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C, fyzická zdatnost - práce s břemeny nad 25 kg
  • 552
  specialista kybernetických sil

  Navrhuješ, analyzuješ nebo vyvíjíš? Java, C#, Unix, Tor... Využij IT k boji v kyberprostoru! Staň se posilou kybernetických sil AČR!

  Plat:
  od 50 020 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s maturitou
  zájem o IT a moderní technologie
  • 115
  • 118
  • 122
  • 130
  lékař - specialista obvaziště

  Pozice významné lékařské síly na jednotlivých vojenských útvarech. Volné místo pouze pro zájemce s lékařským VŠ vzděláním!

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK

  Plat:
  od 67 920 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  vysokoškolské magisterské vzdělání
  atestace I. stupně, specializace v oboru všeobecné praktické lékařství
  • 115
  • 122
  • 123
  • 130
  • 552
  • 3179
  odmořovač

  Provádí dekontaminaci osob, objektů a vozidel vystavených působení nebezpečných chemických a biologických látek nebo radiace.

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  práce v protichemickém obleku s ochrannou maskou a dýchacím přístrojem, nošení břemen těžších více jak 25 kg
  • 123
  chemický průzkumník

  Být vždy první v místech, kam se nikdo zrovna dvakrát nehrne. Vyhodnotit a případně i zabezpečit situaci, mít přehled...

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák C; dlouhodobý pohyb v ochranném obleku s maskou
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 123
  • 1087
  • 1920
  strojník

  Bagry, buldozery, skrejpry, jeřáby – práce s veškerou takovou technikou, na kterou jsou třeba speciální dovednosti i oprávnění.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK (Rakovník)

  Plat:
  od 37 550 do 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičák pro sk. C a vyšší
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 129
  • 1920
  • 4564
  elektromechanik

  Sám název pozice napoví. Budeš se starat o generátory, trafostanice a elektrické rozvody přímo na základnách i polních stanovištích.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK (Rakovník)

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  vyučen v oboru elektro
  • 122
  • 123
  • 1920
  sběrač raněných

  V armádě naprosto nepostradatelná pozice. Ale se svým zájmem o ni se raději dvakrát rozmysli – je to zabíračka.

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  řidičské oprávnění sk. B (Rakovník sk. C), výhodou zdravotnické vzdělání, nošení břemen nad 25 kg
  • 64
  • 113
  operátor-specialista

  Máš na výběr: operátor automatických granátometů, odpalovacích zařízení, muničního vozidla, obsluhy děla, vzdušného průzkumu, radiolokačního průzkumu ...

  Plat:
  od 38 990 do 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  manipulace s břemeny nad 25 kg, výška postavy do 185 cm
  • 121
  pyrotechnik

  Bez pyrotechniků se žádná armáda neobejde. Získej respektovanou práci, perfektní zázemí a přístup ke špičkové technice i postupům.

  Plat:
  od 40 570 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  práce v riziku; pyrotechnické oprávnění sk. F výhodou, věk min. 21 let
  • 118
  • 121
  • 122
  • 127
  • 129
  • 1087
  nabíječ minometu

  Nabíječ minometu – tady asi netřeba dalšího komentáře. Rovnou z civilu můžeš obsadit jednu z žádaných bojových pozic... 

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  fyzicky náročná práce, manipulace s břemeny více jak 20 kg (doplňování munice a nabíjení)
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 130
  • 554
  mechanik

  Prostě voják-mechanik. Jen ty náhradní díly budou poněkud větší než v civilu, ale na druhou stranu zase lépe připravené na demontáž i montáž. 

  Plat:
  od 37 550 do 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  obor automechanik nebo jiný technický obor, řidičák C (Liberec, Olomouc, Praha)
  • 64
  • 113
  • 115
  • 116
  • 118
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 129
  • 130
  • 1087
  • 1920
  operátor radiotechniky - spojař

  Informační a komunikační technologie ve vojenské odbornosti 41,42 a jednoduše řečeno - spojař.

  + NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK (Rakovník)

  Plat:
  od 38 990 Kč
  Hodnost:
  Požadujeme
  střední vzdělání s výučním listem
  elektrotechnické obory, řidičák C (Rakovník), dobrý zrak (Strakonice)

Úvodní vojenský výcvik

Pořádně se nadechni, přejdi na detail a poznej svůj první vojenský výcvik ve Vyškově!

Tvůj bootcamp je tady! Na Moravě, ve Vyškově, máme obrovský výcvikový areál a jakožto nový voják právě ve Vyškově poprvé poznáš, o čem vojenská služba je. Coby novopečeného profesionála tě tam budou cvičit 2 měsíce.

Peníze, ubytování a stravování

Abys zvládal všechnu tu fyzickou dřinu a hromadu nových vědomostí, musí o tebe být ve Vyškově dobře postaráno. A to také bude. Ubytování i stravování je naše starost, ty se jen soustřeď na dobrý výkon.

Více

 

Co si vzít s sebou do Vyškova?

Tady platí jednoduché pravidlo: vezmi si jen to, co bude opravdu potřebovat. Zbytečnosti jsou ve Vyškově jednoduše... zbytečné. Připravili jsme pro tebe seznam nezbytností pro tvůj první vojenský výcvik.

Více

 

 

Co se na KZP naučíš?

Podívej se na to. Možná budeš překvapen, že vyškovský výcvik není jen o střelbách, přelézání překážek a házení granátem. Čeká na tebe také nezbytná „nalévárna". Ano, my totiž KZP pojímáme komplexně.

Více

 

Rekrutační místa

Po celé ČR máme síť rekrutačních míst, kde tě přivítáme s jakýmkoliv tvým dotazem i přáním. Komplexní informační servis a také odbornou pomoc máš u našich rekrutérů zaručen. Jdi na detail, podívej se na velkou mapu a zjisti, v jakých městech na tebe pět dní v týdnu čekají náboroví specialisté AČR.

Dej o sobě vědět hned

Pokud jsi urazil cestu až sem, pak máš nejspíš o všem jasno a chystáš se vyplnit elektronický formulář zájemce. Vyplnění formuláře je snadné a rychlé. K ničemu se nám nezavazuješ – svůj zájem o službu vojáka z povolání můžeš vzít kdykoliv zpátky a nikdo ti nevynadá. Ale proč bys to dělal, že?

Kliknutím na tlačítko se dostaneš na elektronický formulář zájemce. Je to ten vůbec nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak nám dát o sobě vědět. Vyplnění formuláře je vážně snadné a velice rychlé. Odesláním formuláře se nám k ničemu nezavazuješ – svůj zájem o službu v Armádě ČR můžeš vzít kdykoliv zpátky a případnou nabídku odmítnout. Zapni stopky, za dvě až tři minuty máš formulář vyplněný. Tvé osobní údaje budou u nás pod ochranou, buď bez obav. V poslední kroku formuláře si všechny zadané údaje pořádně zkontroluj. Úspěšné přijetí formuláře ti ještě potvrdíme e-mailem. Tak vzhůru do toho!

JDI na formulář

Stažitelný obsah

Chceš si službu v AČR nabiflovat trochu víc do detailu? Pak pokračuj, projdi si naše infomateriály a za půl hodiny už budeš chytřejší. Dostaň se k vyčerpávajícímu množství informací v našich náborových brožurkách. Zažij také armádu v pohybu – pusť si u nás vzrušující vojenská videa!

Připravili jsme pro tebe výběr materiálů, kterými ti chceme usnadnit rozhodování. Sám dobře víš, že obrázek někdy řekne více než tisíc slov… a jelikož tě chceme ohromit a ne ukecávat, měl bys začít zlehka a zábavně, třeba právě trojicí ofiko videospotů.

Až budeš připraven vstřebat opravdu rozsáhlé množství informací, najdeš tady veškeré druhy dokumentů, které si jen v souvislosti s náborem dokážeš představit. Provedou tě celým výběrovým procesem – od prvního kontaktu z naší strany až po tříměsíční vojenský výcvik na Moravě, ve Vyškově. Další materiály ti zase umožní pohlédnout na službu u nás z širší perspektivy, což se hodí každému. Přejeme ti hodně zábavy i poučení – pusť se do toho!

JDI NA TO

Zeptej se nás

Ještě stále nemáš o službě v Armádě ČR dost informací? Potom pokračuj a pošli nám dotaz. Ale vlastně, počkej ještě chvilku… Úplně nejdřív si tady pozorně pročti seznam nejčastěji kladených dotazů! FAQ neustále doplňujeme na základě dotazů, které nám posíláte. Měl bys tam najít vše.

 

Určitě tě zajímá, jestli můžeš v Armádě ČR sloužit s takzvanou modrou knížkou, brýlemi či alergií.... A nebo už jsi úskalími výběru k armádě prošel a chceš vědět, jak to s tebou a s ostatními bude během úvodního vojenského výcviku (zkráceně se nazývá „KZP“) ve Vyškově na Moravě? Pak jsi tu správně! Začni na přehledu nejčastěji kladených dotazů. Hledej a čti pečlivě. Štěstí přeje informovaným! Tady už není co dalšího říct, rozkaz zní: přejít na rejstřík FAQ!

PŘEJDI NA FAQ