Student vojenské školy | kariera.army.cz

Student vojenské školy

 • JAK SE STÁT STUDENTEM
  VOJENSKÉ ŠKOLY

  Naše školy jsou pro všechny – na věku nezáleží, záleží na výsledcích.
  Nabízíme ti užitečné a prestižní středoškolské i vysokoškolské vzdělání.
  Získej cenné zkušenosti už ze studia, které tě prostě bude bavit. Začneš?

  Začni

Poznej vojenské školy

Jestli tě naše školy opravdu něco naučí, pak to, že pouhá teorie bez praxe neobstojí. Nabízíme ti studium od střední školy až po univerzitu. Univerzita obrany, Vojenská střední škola MO v Moravské Třebové a Sokolově a Vojenský obor při FTVS Univerzity Karlovy jsou pro tebe tím nejlepším startem.

Jestli tě naše školy opravdu něco naučí, pak to, že pouhá teorie bez praxe neobstojí. Nabízíme ti studium od střední školy až po univerzitu. Univerzita obrany, Vojenská střední škola MO v Moravské Třebové a Sokolově a Vojenský obor při FTVS Univerzity Karlovy jsou pro tebe tím nejlepším startem.

Univerzita obrany

Univerzita obrany je více než vysoká škola. Profiluje budoucí mladé důstojníky pro potřeby Armády ČR v bakalářském i magisterském studiu jako technické specialisty, manažery, vojenské lékaře, zubaře a zdravotnické záchranáře. A jako student-voják máš i plat!

Více

 

Vojenská střední škola MO
v Moravské Třebové a Sokolově

V uniformě už od patnácti let? Samozřejmě. A naučit se něčemu úplně novému? Jistě. Plat tady nedostaneš, ale slušné kapesné za skvělý prospěch může být tvoje. Vážně. Taková je vojenská střední škola a nyní i s novým studijním oborem strojírenství v Sokolově...

Více

 

Vojenský obor při FTVS
Univerzity Karlovy

Magisterské studium v Praze pro aktivní a fyzicky zdatné zájemce. Tohle bude výzva, kde si dáš i pořádně do těla. A co víc, i tady tě za tvé studium, respektive za službu budeme finančně odměňovat. 

Více

 

Co bys měl splňovat

Jako student vojenské školy budeš zároveň i vojákem, takže po tobě budeme vyžadovat dobrý zdravotní stav. A také bezúhonnost. Na oplátku toho opravdu hodně získáš. Tady najdeš pár úplně nejzákladnějších podmínek, které musíš ty i každý jiný zájemce o studium na vojenské škole splňovat.

Podmínky pro přijetí na vojenskou školu:

 • dokončené úplné střední vzdělání s maturitou nebo úplné střední odborné vzdělání s maturitou
 • v případě vojenské střední školy zakončované základní vzdělání
 • splnění podmínek pro povolání do služebního poměru (musíš být trestně bezúhonný, zdravotně způsobilý a politicky neangažovaný)
 • složení přijímacích zkoušek

Jaké chceme doklady?

Tady se dozvíš, jaké doklady a formuláře se týkají těch zájemců, jež jsou definitivně rozhodnuti pro studium na vojenské škole. Tyto věci se budou řešit v průběhu prvních schůzek. Nezaměňuj si je s elektronickým formulářem, který se odesílá přímo z těchto stránek, avšak zájemců o studium se netýká! Čti dál a uděláš si přehled.

Tyhle doklady nám ukážeš na první schůzce na rekrutačním místě. Jedná se jen o tvoje základní doklady. Po první schůzce si od nás samozřejmě odneseš ještě nějaké tiskopisy k vyplnění, ale tím se teď nemá cenu zbytečně zatěžovat. Jen s tím počítej. Nebo se mrkni do FAQ. Opis z Rejstříku trestů ČR nám nenos, to si zařídíme sami. Dones si jen:

 • občanský průkaz
 • doklad o dosaženém vzdělání
 • řidičský průkaz (máš-li)
 • osvědčení, certifikáty... (máš-li)
 • 3 pasové fotografie

Jak začít v několika bodech

Čti dál a dozvíš se, jak ve zkratce vypadá cesta na vojenskou školu – od prvotního shánění informací až po usednutí do školních lavic. Přijď se sem podívat pokaždé, když budeš mít v hlavě trochu nejasno o tom, jak to s rozjezdem studia vlastně je. Tady se vždy nejsnáze zorientuješ a rychle vrátíš do hry.

Tento bodový postup platí při zájmu o studium na naší univerzitě a také při zájmu o studium vojenského oboru v rámci Univerzity Karlovy. Jako zájemce o studium naší střední školy to budeš mít obdobné, jen musíš rekrutační místo navštívit v doprovodu svého rodiče. A ještě jeden rozdíl – přihlášku ke studiu si pošleš až po tom, co úspěšně absolvuješ lékařskou prohlídku. Cesta na vojenskou vysokou školu v několika bodech:

 • získej základní informace tady na webu, zastav se na rekrutačním místě nebo nám zavolej
 • podáš elektronickou přihlášku ke studiu (v případě zájemce o studium VŠ)
 • navštívíš tebou vybrané rekrutační místo
 • podstoupíš lékařské vyšetření ve vojenské nemocnici
 • absolvuješ přijímací zkoušky
 • pak ještě 2x navštívíš své rekrutační místo
 • nastoupíš na 2 měsíce na vojenský výcvik do Vyškova (Morava)
 • začneš studovat na vojenské škole

Lékařská prohlídka

Také na budoucí studenty vojenských škol čeká vstupní lékařská prohlídka – chceme tě mít fit. Budoucí vysokoškoláci ji absolvují až po podání přihlášky ke studiu, zájemci o studium naší střední školy si zase přihlášku podávají až po úspěšném absolvování prohlídky.

Termín vstupní lékařské prohlídky ti oznámí na rekrutačním místě. Lékařská prohlídka je u zájemců o studium na vojenské škole prakticky stejná jako v případě budoucích vojáků z povolání. A proto se podívej vedle právě k nim, co tě na vstupní prohlídce v nemocnici čeká a nemine a jak se na to všechno nejlépe připravit. Zjisti, o čem vstupní lékařská prohlídka vlastně je – na co se zaměřují naši lékaři. Můžeš se podívat také do stažitelného obsahu na brožuru o lékařském vyšetření, která uspokojí tvoji zvídavost. Další důležité informace pak klasicky v FAQ.

Úvodní vojenský výcvik

A je tu akce! Ve Vyškově (Morava) máme obrovský výcvikový areál a jakožto začínající vojenský student právě tam poprvé poznáš, o čem vojenská služba je. Tvůj vojenský výcvik bude dvouměsíční a po jeho absolvování usedneš do lavice na své fakultě.

Je to přijímač, takže přijdeš jako nováček a po konci kurzu (2 měsíce) už budeš mít základní vojenské dovednosti a návyky. Stále se budeš mít co učit, což je zkrátka super... Naučí tě tam střílet z ručních zbraní a naopak se před palbou jiných střelců krýt, budeš pracovat s mapou, učit se taktice, vojenské organizaci, naučí tě týmové práci, budeš cvičen v umění přežití v přírodě, budeš se umět připravit na hrozbu účinků zbraní hromadného ničení a jen tak mimochodem z kurzu vyjdeš s naprosto skvělou fyzičkou.

Jedno by sis měl zapamatovat – kurz základní přípravy ve Vyškově není jen o střílení z automatické pušky, o házení granátů, skákání a plazení. Bude tam také dost teorie, budeš sedět v lavici a učit se. Zkrátka teorie a praxe, jedno bez druhého by ani ve Vyškově nemohlo fungovat. Podívej se vedle ke kolegům od AČR a na Vyškov se maximálně připrav!

Rekrutační místa

Po celé České republice máme síť rekrutačních míst, kde tě přivítáme s jakýmkoliv tvým dotazem i přáním. Komplexní informační servis a také odbornou pomoc máš u našich rekrutérů zaručen. Čti dál, podívej se na velkou mapu a zjisti, v jakých městech na tebe pět dní v týdnu čekají náboroví specialisté AČR.

Stažitelný obsah

Chceš si vojenské školy „našrotit" ještě víc do detailu? Pak pokračuj, projdi si naše infomateriály a za půl hodiny budeš mít vystaráno. Dostaň se k vyčerpávajícímu množství informací v našich náborových brožurkách. Zažij také armádu v pohybu – pusť si u nás vzrušující vojenská videa!

Připravili jsme pro tebe výběr materiálů, kterými ti chceme usnadnit rozhodování. Sám dobře víš, že obrázek někdy řekne více než tisíc slov… a jelikož tě chceme ohromit a ne ukecávat, měl bys začít zlehka a zábavně, třeba právě trojicí ofiko videospotů.

Až budeš připraven vstřebat opravdu rozsáhlé množství informací, najdeš tady veškeré druhy dokumentů, které si jen v souvislosti s náborem dokážeš představit. Provedou tě celým výběrovým procesem – od prvního kontaktu z naší strany až po vojenský výcvik ve městě Vyškově. Další materiály ti zase umožní pohlédnout na studium z širší perspektivy, což se hodí každému. Přejeme ti hodně zábavy i poučení – pusť se do toho!

JDI NA TO

Zeptej se nás

Chtěl bys ještě více informací o cestě ke studiu na vojenské škole? Tak jdi na detail a pošli nám dotaz. Ale vlastně, počkej ještě chvilku… Úplně nejdřív si tady pozorně pročti seznam nejčastěji kladených dotazů! Rejstřík FAQ je neustále doplňován na základě dotazů, kterými nás zásobujete.

Určitě tě zajímají některé konkrétní otázky spojené se vstupními požadavky na studenty vojenské školy. A nebo už jsi úskalími výběru k armádě i přijímacími zkouškami prošel a chceš vědět, jak to s tebou a s ostatními bude během úvodního vojenského výcviku (zkráceně se nazývá „KZP“) ve Vyškově na Moravě? Pak jsi tu správně! Začni na přehledu nejčastěji kladených dotazů. Hledej a čti pečlivě. Štěstí přeje informovaným! Tady už není co dalšího říct, rozkaz zní: přejít na rejstřík FAQ!

Přejdi na faq