Peníze, ubytování a stravování | kariera.army.cz

Peníze, ubytování a stravování

NĚCO MÁLO O ZÁKLADNĚ...

Město Vyškov je fajn a možností nenabízí právě málo. Nudit se nebudeš. Možná tě vlastně ani nenapadlo, že budeš mít všude kolem sebe podobně naladěné vrstevníky a že areál kasáren v Dědicích můžeš mimo čas služby opouštět dle vlastních chutí a plánů. Odjet za rodinou nebo za kamarády není problém. Klidně přes celý víkend. Skvělé, co? Jen ale musíš vždy stihnout pondělní ranní nástup a být plně ve formě…

Říkáme sice „Vyškov“, ale samotná základna dlí na vršku nad městem. Zadej si při vyhledávání do mapy „kasárna Dědice“ nebo „Dědice, kasárna“ (mrkni i na jejich web) a zjistíš, že je to takové vlastní město ve městě a že i ty obrovské lesy všude za základnou se stanou tvým cvičištěm. Napínavé, že?
 

TVŮJ PLAT NOVÁČKA

Po dva vyškovské měsíce budeš mít hodnost vojína. Této hodnosti náleží plat 15 200 Kč hrubého. Víme, co si myslíš, že na zbohatnutí to není, ale dva měsíce utečou jako voda a tvůj plat i se všemi příplatky už na sebe nenechá dlouho čekat. Tento „vyškovský" plat je naší pojistkou proti lidem, kteří si do Vyškova chodili finančně přilepšit (a zadarmo si zastřílet) a kteří nikdy neměli v úmyslu dotáhnout kurz do konce. Takoví jen berou příležitost sympaťákům, kteří by chtěli vojákovat hlavou i srdcem. Dej do Vyškova celé své úsilí a dokonči výcvik. Ber prostě Vyškov jako osobní výzvu!
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ve Vyškově možná budeš daleko od domova, ale neboj se, postaráme se o tebe. Ubytování v pěkném pokoji (s velkým balkónem!) budeš mít zadarmo, stejně tak i stravu – kromě víkendů (pokud zůstaneš v areálu kasáren a budeš se tam chtít stravovat, o víkendech se za jídlo něco málo platí). Zdravotní péče je bezplatná, k dispozici budeš mít wi-fi připojení, velkou knihovnu/studovnu, několik posiloven a hřišť, běžecký ovál, k tomu svěží vzduch… To zní dobře, viď?