Peníze, ubytování a stravování | kariera.army.cz

Peníze, ubytování a stravování

NĚCO MÁLO O ZÁKLADNĚ...

Město Vyškov je fajn a možností nenabízí právě málo. Nudit se nebudeš. Možná tě vlastně ani nenapadlo, že budeš mít všude kolem sebe podobně naladěné vrstevníky i když areál kasáren v Dědicích nemůžeš mimo čas služby opouštět dle vlastních chutí a plánů. Odjet za rodinou nebo za kamarády bohužel taky není možné a to ani na víkend.

Říkáme sice „Vyškov“, ale samotná základna dlí na vršku nad městem. Zadej si při vyhledávání do mapy „kasárna Dědice“ nebo „Dědice, kasárna“ (mrkni i na jejich web) a zjistíš, že je to takové vlastní město ve městě a že i ty obrovské lesy všude za základnou se stanou tvým cvičištěm. Napínavé, že?
 

TVŮJ PLAT NOVÁČKA

V kurzu základní přípravy budeš mít hodnost vojína - čekatele. Této hodnosti náleží plat ve výši hrubé minimální mzdy. Víme, co si myslíš, že na zbohatnutí to není, ale dva měsíce utečou jako voda a tvůj plat i se všemi příplatky už na sebe nenechá dlouho čekat. Tento „vyškovský" plat je naší pojistkou proti lidem, kteří si do Vyškova chodili finančně přilepšit (a zadarmo si zastřílet) a kteří nikdy neměli v úmyslu dotáhnout kurz do konce. Takoví jen berou příležitost sympaťákům, kteří by chtěli vojákovat hlavou i srdcem. Dej do Vyškova celé své úsilí a dokonči výcvik. Ber prostě Vyškov jako osobní výzvu!
 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ve Vyškově možná budeš daleko od domova, ale neboj se, postaráme se o tebe. Ubytování v pěkném pokoji (s velkým balkónem!) budeš mít zadarmo, stejně tak i stravu – kromě víkendů (pokud zůstaneš v areálu kasáren a budeš se tam chtít stravovat, o víkendech se za jídlo něco málo platí). Zdravotní péče je bezplatná, k dispozici budeš mít wi-fi připojení, velkou knihovnu/studovnu, několik posiloven a hřišť, běžecký ovál, k tomu svěží vzduch… To zní dobře, viď?