Finanční odměna za DVC | kariera.army.cz

Finanční odměna za DVC

FINANČNÍ ODMĚNA ZA DVC

Ještě jednou si zopakujme, že dobrovolné vojenské cvičení je „jednorázový" šestitýdenní výcvik ve Vyškově (Morava), na kterém budeš mít status vojáka v záloze. Až ho absolvuješ, můžeš přestoupit do aktivní zálohy a ihned začít u konkrétní jednotky AZ, nebo se naopak s ozbrojenými silami rozloučit. Pojďme k těm penězům, respektive ke služnému. Služné účastníka DVC je určeno ve výši, která odpovídá služebnímu tarifu vojáka z povolání pro hodnost vojína. To je nyní 15 200 Kč hrubého. Odměna za tvoji službu se z tohoto platu přepočítává na den služby (cca 506 Kč/den), čili když budeš ve Vyškově těch šest týdnů, dá to dohromady nějakých 21 252 Kč hrubého. Za kalendářní měsíc, ve kterém jsi DVC absolvoval, dostaneš ještě odměnu ve výši 1000 Kč. Po celou dobu DVC budeš mít hodnost vojína.

Zdarma na DVC dostaneš stravu, ubytování a samozřejmě i výbavu, stejně tak máš nárok na bezplatné vyčištění uniformy po skončení cvičení. Ve stažitelném obsahu najdeš speciální brožurku DVC věnovanou, tam načerpáš další informace. Informace najdeš i na hlavním webu DVC.


DVC A ZAMĚSTNAVATEL

Je to stejné jako u aktivní zálohy – zaměstnavatel tě na dobrovolné vojenské cvičení musí uvolnit ze zaměstnání (nařizuje mu tak zákoník práce). Děláš oceněníhodnou službu České republice, takže na to naše legislativa samozřejmě myslí. Získáš od nás kvalitní výcvik bez nutnosti čerpání dovolené a to je prostě skvělá motivace. Neodkládej své rozhodnutí a zúčastni se DVC