Finanční kompenzace za DVC | kariera.army.cz

Finanční kompenzace za DVC

FINANČNÍ KOMPENZACE ZA DVC

Ještě jednou si zopakujme, že dobrovolné vojenské cvičení je „jednorázový" čtyřtýdenní výcvik ve Vyškově (Morava), na kterém budeš mít status vojáka v záloze. Až ho absolvuješ, můžeš přestoupit do aktivní zálohy a ihned začít u konkrétní jednotky AZ, nebo se naopak s ozbrojenými silami rozloučit. Pojďme k těm penězům, respektive ke služnému. Služné účastníka DVC je určeno ve výši, která odpovídá služebnímu tarifu vojáka z povolání pro hodnost vojína. To je nyní 16 200 Kč hrubého. Odměna za tvoji službu se z tohoto platu přepočítává na den služby (cca 540 Kč/den), čili když budeš ve Vyškově ty čtyři týdny (+ dva týdny doma placeného náhradního volna), dá to dohromady nějakých 22 680 Kč hrubého. Za kalendářní měsíc, ve kterém jsi DVC absolvoval, dostaneš ještě odměnu ve výši 1000 Kč. Po celou dobu DVC budeš mít hodnost vojína.

Zdarma na DVC dostaneš stravu, ubytování a samozřejmě i výbavu, stejně tak máš nárok na bezplatné vyčištění uniformy po skončení cvičení. Jízdné na cvičení a zpět je proplaceno po předložení lístku z autobusu nebo vlaku. Pokud jedeš autem, jízdné se proplácí ve výši ceny lístku jízdného autobusem nebo vlakem a to ve výši levnějšího dopravního prostředku. Až budeš doma čerpat náhradní volno za vykonané cvičení, obdržíš finanční náhradu za nedodanou stravu ve výši základní stravní dávky, to je přibližně 140 Kč za den.

Ve stažitelném obsahu najdeš speciální brožurku DVC věnovanou, tam načerpáš další informace. Informace najdeš i na hlavním webu DVC.


DVC A ZAMĚSTNAVATEL

Je to stejné jako u aktivní zálohy – zaměstnavatel tě na dobrovolné vojenské cvičení musí uvolnit ze zaměstnání (nařizuje mu tak zákoník práce). Děláš oceněníhodnou službu České republice, takže na to naše legislativa samozřejmě myslí. Získáš od nás kvalitní výcvik bez nutnosti čerpání dovolené, a to je prostě skvělá motivace.
Zaměstnavatel a OSVČ nemá nárok na poskytnutí finanční podpory zaměstnavateli. Ta se poskytuje pouze účastníkům cvičení pro aktivní zálohu.

Neodkládej své rozhodnutí a zúčastni se DVC