Náborová poradna | kariera.army.cz

Náborová poradna

Určitě tě zajímá, jestli můžeš v armádě sloužit s takzvanou modrou knížkou, brýlemi či alergií... A nebo už máš před nástupem a chceš vědět, jak to s tebou bude během úvodního vojenského výcviku (zkráceně jej nazýváme „KZP“) v moravském Vyškově ? Pak jsi tu správně! A jestli ti ani taková nadílka informací nestačí, zavolej nám, ponoř se do studia těchto dokumentů nebo nám pošli nový dotaz. Nový dotaz

Voják z povolání
Zmeškaný hovor od rekrutéra
Pravděpodobně mi volal rekrutér, ale nestihl jsem zvednout telefon. Co mám dělat?
Zobrazí-li se na displeji tvého telefonu „neznámé" nebo „skryté" číslo, je možné, že ti opravdu právě telefonuje rekrutér AČR s nabídkou volného místa. Pokoušíme se ti vždy dovolat vícekrát a pro jistotu ti ještě pošleme e-mail a SMS, kde najdeš kontakt na příslušného pracovníka rekrutačního místa. Byla by škoda nevyslechnout si dobrou nabídku, ozvi se nám nazpět!
Voják z povolání
Základní škola – základní vzdělání
Bohužel nemám dokončené střední vzdělání. Nemohu být přijat a doplnit si ho až během služby v Armádě ČR?

Takovýto postup není možný. Pro přijetí do služebního poměru vojáka z povolání musíš být alespoň vyučen. Výjimky neexistují. Šancí na uplatnění v ozbrojených silách je pro tebe účast na dobrovolném vojenském cvičení.
 

Voják z povolání
Šilhavost a služba
Je možné sloužit v armádě i se šilhavostí?

Předně záleží na tom, s jakým výsledkem bude šilhavost (strabismus) a to zejména stupeň její závažnosti posouzena lékařem vojenské nemocnice. Od roku 2016 už šilhavost sama o sobě nepředstavuje závažnou překážku pro přijetí do ozbrojených sil ČR. Jako i u ostatních diagnóz, je zkrátka i zde rozhodující výsledek vstupní lékařské prohlídky ve vojenské nemocnici.

Voják v záloze
AZ, DVC a zájemci ze služebního poměru
Mohou se příslušníci státní policie nebo profesionální hasiči stát i vojáky v záloze?

Nemohou. Měl bys vědět, že jakýkoliv služební poměr příslušnost k AZ i účast na DVC zcela vylučuje. Týká se to například příslušníků Policie ČR, Vězeňské služby ČR, Celní správy ČR nebo Hasičského záchranného sboru ČR. Všechny tyto složky jsou již samy o sobě součástí integrovaného záchranného systému. Překážkou pro výkon služby vojáka v záloze naopak není zaměstnanecký poměr strážníka městské policie (v tomto případě nejde o služební poměr).

Voják z povolání
Věk vojáka – věková hranice pro službu
Jaká je minimální, ale i maximální věková hranice pro službu?

Věková hranice pro povolání do služebního poměru je ze zákona určena brannou povinností občana, tedy nejméně 18, nejvýše 60 let. V souvislosti s horní věkovou hranicí je u nově nastoupivších vždy nutné počítat také se samotnou délkou služebního poměru – v 60 letech už každý voják z povolání odchází do výslužby. V aktivní záloze je to obdobné a jelikož se v AZ slouží 3 roky, měl by uchazeč mít maximálně 57 let.
 

Nový dotaz

Zavřít
Pokus se malinko zamyslet nad co možná největší věcností (přesností) své otázky. Zájemci o službu, kteří již odeslali elektronický formulář, nám v každém případě pomohou tím, když u svého dotazu zanechají údaj data narození a trvalého bydliště, popřípadě rodné číslo. Na tvůj dotaz odpovíme co možná nejrychleji. V odpovědi ti budeme vykat, neradi bychom zamířili vedle. A pokud máš k diskuzi opravdu mnoho témat najednou, raději nám zavolej.
Obrázkové CAPTCHA
Zavřít