Náborová poradna | kariera.army.cz

Náborová poradna

Určitě tě zajímá, jestli můžeš v armádě sloužit s takzvanou modrou knížkou, brýlemi či alergií... A nebo už máš před nástupem a chceš vědět, jak to s tebou bude během úvodního vojenského výcviku (zkráceně jej nazýváme „KZP“) v moravském Vyškově ? Pak jsi tu správně! A jestli ti ani taková nadílka informací nestačí, zavolej nám, ponoř se do studia těchto dokumentů nebo nám pošli nový dotaz. Nový dotaz

Voják z povolání
Cukrovka
Přijmete do služebního poměru také lidi s cukrovkou?

V zásadě můžeme přijmout diabetika, jehož stav je dlouhodobě dobrý díky dietě a tabletové léčbě (a bez potřeby léčby inzulínem). Problém nastává tehdy, objeví-li se příznaky postižení jiných orgánů a to právě kvůli cukrovce. Pak jsou šance na přijetí do služebního poměru mizivé.

Voják z povolání
Náborový příspěvek
Komu vyplácíte náborový příspěvek?

Náborový příspěvek vyplácíme novým vojákům z povolání na pozicích, které vyžadují vysokou specializaci (například ajťáci, lékaři a všechny vysokoškolské pozice obecně) nebo se jedná o momentálně nedostatkovou odbornost. Náborový příspěvek dostávají také noví vojáci Hradní stráže. Občas spustíme i speciální akci, kdy náborový příspěvek přiznáme každému, kdo začne sloužit v některém z útvarů, jejichž doplňování je pro AČR prioritní.

Voják z povolání
Zmeškaný hovor od rekrutéra
Pravděpodobně mi volal rekrutér, ale nestihl jsem zvednout telefon. Co mám dělat?
Zobrazí-li se na displeji tvého telefonu „neznámé" nebo „skryté" číslo, je možné, že ti opravdu právě telefonuje rekrutér AČR s nabídkou volného místa. Pokoušíme se ti vždy dovolat vícekrát a pro jistotu ti ještě pošleme e-mail a SMS, kde najdeš kontakt na příslušného pracovníka rekrutačního místa. Byla by škoda nevyslechnout si dobrou nabídku, ozvi se nám nazpět!
Voják z povolání
Opakování fyzických testů
Na první pokus jsem u fyzických testů neuspěl, mohu si je zopakovat?

Pokud napoprvé nezvládneš fyzické testy (říkáme tomu šetření fyzické zdatnosti), ještě máš šanci. Můžeš si tělocvik zopakovat již po dvou měsících – na základě domluvy s testujícím a v závislosti na tvém plánovaném termínu nástupu do kurzu základní přípravy na Moravě, ve Vyškově.

Voják z povolání
Místo služby vojáka z povolání
Jak daleko od domova voják slouží?

Zákon říká, že voják je povinen sloužit podle potřeb ozbrojených sil doma i v zahraničí. Může to znít dosti tvrdě, víme, v realitě se ti ale – v čem to jen půjde – budeme snažit vyjít vstříc. Počínaje tímto webem, kde se aktivně zajímáme o tvé preferované místo služby, což uvidíš například v elektronickém formuláři zájemce.

Nový dotaz

Zavřít
Pokus se malinko zamyslet nad co možná největší věcností (přesností) své otázky. Zájemci o službu, kteří již odeslali elektronický formulář, nám v každém případě pomohou tím, když u svého dotazu zanechají údaj data narození a trvalého bydliště, popřípadě rodné číslo. Na tvůj dotaz odpovíme co možná nejrychleji. V odpovědi ti budeme vykat, neradi bychom zamířili vedle. A pokud máš k diskuzi opravdu mnoho témat najednou, raději nám zavolej.
Obrázkové CAPTCHA
Zavřít