Armáda České Republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky

menuswitch.png, 884B

JAK SE STÁT VOJÁKEM Z POVOLÁNÍ

Služba v armádě má ve srovnání s civilním zaměstnáním některé odlišnosti. Než se pro ni rozhodnete, doporučujeme vám dobře zvážit všechna pro a proti.

Cesta do Armády České republiky v několika krocích:

1. Základní informace

Vojákem se může stát každý občan ČR, který splňuje příslušné zákonné a další podmínky. Před svým rozhodnutím se podívejte, co obnáší služební poměr vojáka z povolání.

2. Online registrace do databáze zájemců

Pokud je vaše rozhodnutí sloužit v ozbrojených silách ČR již ustálené, podívejte se na nabídku volných pozic a zaregistrujte se prostřednictvím registračního formuláře na těchto stránkách do databáze zájemců o povolání. Zvolte směr „Voják z povolání". V databázi budete veden do doby, kdy mezi vašimi profesními předpoklady a konkrétní doplňovanou pozicí nastane shoda.

3. První návštěva rekrutačního střediska

Návštěvu uskutečníte až po výzvě rekrutéra rekrutačního střediska, a to v okamžiku, kdy je obsazována pozice, pro kterou splňujete všechny požadavky. Poté zde podáte žádost o povolání do služebního poměru, doložíte vybrané osobní dokumenty a následně budete objednán k lékařskému vyšetření ve vojenské nemocnici.

4. Lékařské vyšetření ve vojenské nemocnici

V tomto kroku je nutné absolvovat kompletní lékařské vyšetření v jedné ze tří vojenských nemocnic (v Praze, Brně nebo Olomouci) se závěrem „zdravotně schopen k povolání do služebního poměru vojáka z povolání“. Pokud tomu tak nebude, dále již nemůžete postoupit. Nepoužívejte při vstupní lékařské prohlídce kontaktní čočky: pokud váš zrak vyžaduje korekci, dostavte se na prohlídku vždy pouze s dioptrickými brýlemi.

5. Druhá návštěva rekrutačního střediska

Budete-li zdravotně způsobilý, rekrutér Vás znovu kontaktuje a vyzve k druhé návštěvě rekrutačního střediska, abyste doložil zbylé osobní dokumenty a odevzdal vyplněné tiskopisy. Zároveň  budete objednán do výběru.

6. Výběr vojenského personálu (fyzické testy)

Vlastní výběr se odehráva pouze v jednom dni na oddělení pro výběr personálu v Praze nebo Olomouci. Skládá se z fyzických testů a profesního pohovoru.

7. Vojenský výcvik (KZP) ve Vyškově

Den povolání do služebního poměru je pro nově přijatého vojáka zároveň dnem nástupu do tříměsíčního kurzu základní přípravy. Někteří, např. znovu přijatí vojáci, v den nástupu nastupují přímo k vojenskému útvaru či zařízení a teprve poté jsou vysláni do jednoměsíčního zdokonalovacího kurzu. Oba kurzy organizuje Velitelství výcviku – Vojenská akademie ve Vyškově.

Po absolvování kurzu ve Vyškově je voják na základě rozhodnutí přeložen na konkrétní místo u konkrétního vojenského útvaru či zařízení a tím začíná jeho vojenská kariéra!


►►► Zjistěte, jaké volné pozice právě nabízíme!

►►► Projděte si nejčasteji kladené dotazy zájemců o povolán do služebního poměru vojáka z povolání.
OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 2. ledna 2018 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Voják v záloze


„Neznámé" nebo „skryté" číslo na displeji Vašeho telefonu...


   Napište si o brožuru Profesionální voják nebo Aktivní záloha a DVC. Zdarma vám je zašleme poštou...© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna

 

Lékař AČR - nábor