Armáda České Republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky

menuswitch.png, 884B

Velký Den s armádou 2017 na pražské Letné již 23. září!

Zavítejte přímo do srdce Prahy na velkolepou vojenskou podívanou! Oblohu budou křižovat stíhací a dopravní letouny, na zemi pak všude kolem lidé a technika v barvách, které vám napoví, že se děje něco velkého. A ve středu toho všeho budete vy!

Jasná volba pro příznivce nejen vojenství, ale i neopakovatelných show. Zamiřte s celou rodinou do Prahy na Letnou a na vlastní oči poznejte, proč je Armáda České republiky tak výjimečná.

Vojáci a vojenská technika včetně prototypů nejmodernějších vozidel, které prostě musíte vidět, budou 23. září v plné polní čekat na rozlehlé Letenské pláni. Nad hlavami přelétávají nadzvukové stíhací letouny Gripen, ale to už je za námi vrtulník s padákovým výsadkem elitní jednotky Armády ČR... Nad Prahou? Vážně? Ano!

Motocykly BMW a na nich dovední jezdci Hradní stráže předvedou své umění pohybu hned opodál, vojenští kynologové představí své svěřence, prohlédnete si rovněž expozici nejlepších ručních zbraní. O své zkušenosti se podělí příslušníci aktivní zálohy, poslechnete si vojenské hudebníky, ochutnáte nefalšovaný vojenský guláš, prohlédněte expozici POKOS a vyzkoušíte třeba trenažéry sportovních dovedností.

Ano, Armáda ČR, to je také sport. Právě proto můžete na Dni s armádou 2017 potkat své oblíbené olympijské hrdiny nesoucí na trikotu znak pražské Dukly. Přímo na Letné si také budete moci vyzkoušet, zdali jste po fyzické stránce připraveni začít kariéru vojáka. Kdo předvede nejlepší výkon dne, odnese si domů i pěknou odměnu. Letná bude zkrátka prvotřídní exkurzí do „zeleného světa", kterou nikde jinde neuvidíte. Nenechte si Letnou ulétnout, buďte 23. září s námi!

Chtěli byste být ještě více součástí vojenského světa? Komu prostředí AČR učaruje, může přímo na Letné na Dni s armádou 2017 vyhledat rekrutéry AČR, kteří ho informacemi provedou cestou ke službě vojenského profesionála nebo vojáka v záloze. A nebo by vás pro začátek zajímalo spíše studium na vojenské škole? Výtečně, ani toto v naší nabídce nechybí! Každý uvedený směr slibuje zásadní životní změnu a je jen na vás, pro který se rozhodnete.

Setkáme se v Praze na Letné, na Dni s armádou 2017. Už teď se na vás těšíme!
 

Kdy se Den s Armádou 2017 koná: v sobotu 23. září 2017 (od 9:00 do 15:00 hod.).

Kde se Den s Armádou 2017 koná: Letenská pláň, Praha 7 – Bubeneč, hned naproti stadionu fotbalové Sparty (mapa).

Jak se na Den s Armádou 2017 nejlépe dostanete?

Metrem, linkou A, výstup na stanici Hradčanská, poté pěšky na Letenskou pláň (cca 7 minut) či tramvají č. 1, 8, 25 nebo 26, výstup na zastávce Sparta

Metrem, linkou B, výstup na stanici Náměstí republiky, následně tramvají č. 8 nebo 26, výstup na zastávce Sparta

Metrem, linkou C, výstup na stanici Vltavská, následně tramvají č. 1, 8, 12, 25 nebo 26, výstup na zastávce Sparta


►►► Pozvánku na Den s armádou 2017 najdete také na Facebooku Armády České republiky.

►►► Fotografie z náborových akcí, nástupů nových vojáků a další pro vás máme zde.


Konference lékařů a farmaceutů se zaměřila i na budoucnost vojenské zdravotnické služby

V pořadí již 17. konference Společnosti vojenských lékařů, farmaceutů a veterinářů České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, se konala tuto středu v Hradci Králové. Odborný program se zaměřil zejména na současnost a budoucnost vojenské zdravotnické služby, problematiku prevence, diagnostiky a léčby ve zdravotnických zařízeních AČR. Kromě toho zde byly prezentovány aktuální poznatky vojenského lékařského výzkumu.

Armádní letoun přepravil ECMO tým za vážně nemocným dítětem do Bratislavy

Ve středu 15. listopadu armáda přepravila specializovaný lékařský ECMO tým i s unikátním vybavením za ohroženým dítětem do slovenské Bratislavy. Při této příležitosti s osmičlenným ECMO týmem Všeobecné fakultní nemocnice v Praze poprvé startoval transportní letoun CASA C-295M. Z kbelské ranveje odletěl dvacet minut po sedmnácté hodině. S novorozencem na palubě letadlo přistálo zpět ve Kbelích ve 23 hodin.

Generál Josef Bečvář jednal v Praze se svým německým protějškem o vojenské spolupráci

O rozvoji česko-německé vojenské spolupráce jednali v Praze ve dnech 14. - 15. listopadu náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář a generální inspektor Bundeswehru generál Volker Wieker.

Zpět

OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 2. ledna 2018 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Voják v záloze


„Neznámé" nebo „skryté" číslo na displeji Vašeho telefonu...


   Napište si o brožuru Profesionální voják nebo Aktivní záloha a DVC. Zdarma vám je zašleme poštou...


Rekrutační pracoviště Jihlava bude z provozních důvodů ve dnech 22. a 23. listopadu uzavřeno...© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna

 

Lékař AČR - nábor