Armáda České Republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky

menuswitch.png, 884B

Velký Den s armádou 2017 na pražské Letné již 23. září!

Zavítejte přímo do srdce Prahy na velkolepou vojenskou podívanou! Oblohu budou křižovat stíhací a dopravní letouny, na zemi pak všude kolem lidé a technika v barvách, které vám napoví, že se děje něco velkého. A ve středu toho všeho budete vy!

Jasná volba pro příznivce nejen vojenství, ale i neopakovatelných show. Zamiřte s celou rodinou do Prahy na Letnou a na vlastní oči poznejte, proč je Armáda České republiky tak výjimečná.

Vojáci a vojenská technika včetně prototypů nejmodernějších vozidel, které prostě musíte vidět, budou 23. září v plné polní čekat na rozlehlé Letenské pláni. Nad hlavami přelétávají nadzvukové stíhací letouny Gripen, ale to už je za námi vrtulník s padákovým výsadkem elitní jednotky Armády ČR... Nad Prahou? Vážně? Ano!

Motocykly BMW a na nich dovední jezdci Hradní stráže předvedou své umění pohybu hned opodál, vojenští kynologové představí své svěřence, prohlédnete si rovněž expozici nejlepších ručních zbraní. O své zkušenosti se podělí příslušníci aktivní zálohy, poslechnete si vojenské hudebníky, ochutnáte nefalšovaný vojenský guláš, prohlédněte expozici POKOS a vyzkoušíte třeba trenažéry sportovních dovedností.

Ano, Armáda ČR, to je také sport. Právě proto můžete na Dni s armádou 2017 potkat své oblíbené olympijské hrdiny nesoucí na trikotu znak pražské Dukly. Přímo na Letné si také budete moci vyzkoušet, zdali jste po fyzické stránce připraveni začít kariéru vojáka. Kdo předvede nejlepší výkon dne, odnese si domů i pěknou odměnu. Letná bude zkrátka prvotřídní exkurzí do „zeleného světa", kterou nikde jinde neuvidíte. Nenechte si Letnou ulétnout, buďte 23. září s námi!

Chtěli byste být ještě více součástí vojenského světa? Komu prostředí AČR učaruje, může přímo na Letné na Dni s armádou 2017 vyhledat rekrutéry AČR, kteří ho informacemi provedou cestou ke službě vojenského profesionála nebo vojáka v záloze. A nebo by vás pro začátek zajímalo spíše studium na vojenské škole? Výtečně, ani toto v naší nabídce nechybí! Každý uvedený směr slibuje zásadní životní změnu a je jen na vás, pro který se rozhodnete.

Setkáme se v Praze na Letné, na Dni s armádou 2017. Už teď se na vás těšíme!
 

Kdy se Den s Armádou 2017 koná: v sobotu 23. září 2017 (od 9:00 do 15:00 hod.).

Kde se Den s Armádou 2017 koná: Letenská pláň, Praha 7 – Bubeneč, hned naproti stadionu fotbalové Sparty (mapa).

Jak se na Den s Armádou 2017 nejlépe dostanete?

Metrem, linkou A, výstup na stanici Hradčanská, poté pěšky na Letenskou pláň (cca 7 minut) či tramvají č. 1, 8, 25 nebo 26, výstup na zastávce Sparta

Metrem, linkou B, výstup na stanici Náměstí republiky, následně tramvají č. 8 nebo 26, výstup na zastávce Sparta

Metrem, linkou C, výstup na stanici Vltavská, následně tramvají č. 1, 8, 12, 25 nebo 26, výstup na zastávce Sparta


►►► Pozvánku na Den s armádou 2017 najdete také na Facebooku Armády České republiky.

►►► Fotografie z náborových akcí, nástupů nových vojáků a další pro vás máme zde.


Vojenští hasiči se na soutěž ve Kbelích připravovali v americkém Arkansasu

Ukaž, co umíš 2017. Tak se jmenovala hasičská soutěž v požárním sportu splňující mezinárodní standardy, která se ve středu 20. září uskutečnila na 24. základně Dopravního letectva v Praze – Kbelích. Sešlo se zde 45 hasičů z osmnácti hasičských jednotek napříč všemi útvary armády, z nichž následně vzniklo patnáct družstev po třech soutěžících. Jako vítěz nakonec odešlo družstvo vojenských hasičů z Týniště nad Orlicí.

Při cvičení Lampart 2017 veleli čeští vojáci polským bojovým vozidlům

Ve ctvrtek 21. září skončilo cvičení 21. brigády Střelců Podhalaňských nazvané Lampart 2017. Uskutečnilo se ve vojenském ve vojenském výcvikovém prostoru Nowa Deba v Polsku a zajímavostí je, že do sestavy cvičících jednotek polské brigády byli začleněni i příslušníci velitelství 7. mechanizované brigády „Dukelské“, 72. mechanizovaného praporu Přáslavice a jedno družstvo jeho aktivní zálohy.

Ženisté tří armád spojili síly při stavbě pontonového mostu přes Labe

Přes 250 vojáků českých a slovenských ženijních jednotek spolu s příslušníky Texaské národní gardy si vyzkoušelo na Vodním cvičišti v Litoměřicích společné nasazení v situaci ozbrojeného konfliktu. Cvičení ELBE 2017 se poprvé zúčastnili i příslušníci nově vzniklé pontonové roty Aktivní zálohy 151. ženijního praporu v Bechyni.

Zpět

OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 2. října 2017 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Voják v záloze


„Neznámé" nebo „skryté" číslo na displeji Vašeho telefonu...


   Napište si o brožuru Profesionální voják nebo Aktivní záloha a DVC. Zdarma vám je zašleme poštou...© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna

 

Řidič AČR - nábor