Armáda České Republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky

menuswitch.png, 884B

Aktuality

Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala

Deset let poté, co pěší rota Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj získala z rukou tehdejšího hejtmana prapor, se dočkal slavnostního žehnání. Samotný akt provedl vojenský kaplan Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala za přítomnosti čestných hostů.

Armáda, rodina a kamarádi se dnes rozloučili s válečným veteránem Jaroslavem Mevaldem

Přes dvě stovky vojáků ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce, zástupci 4. brigády rychlého nasazení, rodina, kamarádi a známí se ve středu 22. listopadu přišli naposledy rozloučit s nadrotmistrem Jaroslavem Mevaldem. Pohřeb novodobého válečného veterána, který byl před třemi lety těžce zraněn v Afghánistánu, začal ve 14 hodin v římskokatolickém kostele v Albrechticích v Jizerských horách.

8. jednotka během působení na Sinaji přepravila 4123 osob a 108 tun materiálu

Po šesti měsících se zpět do České republiky vrátilo patnáct vojáků 8. letecké jednotky CASA, kteří na Sinajském poloostrově působili v rámci pozorovatelské mise MFO (Multinational Force and Observers). Vojenský letoun CASA C-295 s nimi na palubě přistál na vojenském letišti v Praze Kbelích ve středu 15. listopadu.

Přehled náborových aktivit pro měsíc listopad 2017

Podívejte se na přehled náborových aktivit rekrutérů Armády ČR. V měsíci listopadu 2017 se s námi můžete setkat na mnoha místech České republiky. Náborové aktivity jsou určeny zájemcům o službu vojáka z povolání i vojáka v záloze, dále také zájemcům o studium vojenské školy. Zastavte se za námi!


Říjen 2017: slavnostní přísaha vojáků ve Vyškově

U příležitosti oslav 99. výročí vzniku samostatného československého státu složilo na Masarykově náměstí ve Vyškově slavnostní přísahu 600 vojáků a vojákyň. U slavnostního aktu byl náměstek ministra obrany Daniel Koštoval, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a řada dalších významných hostů.


Říjen 2017: nástup nováčků do Vyškova

Dalších šest stovek nováčků nastoupilo v pondělí 2. října k Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov. Jde jak o rekruty Armády České republiky, tak příslušníky aktivní zálohy i účastníky dobrovolného vojenského cvičení. Společenským klubem kasáren Dědice, který se proměnil v přijímací středisko, postupně v průběhu dne prošlo více než 530 armádních nováčků, více než 50 nových příslušníků aktivní zálohy a 15 účastníků dobrovolného vojenského cvičení.


Do Jinců a Strakonic s náborovým příspěvkem! Pro všechny...

Do Jinců a Strakonic s náborovým příspěvkem – pro nástupní termín „duben 2018" zahájený výcvikem ve Vyškově. Co to pro vás znamená? Úplně každý uchazeč o službu u dělostřelců v Jincích nebo u protiletadlovců ve Strakonicích získává automaticky i náborový příspěvek, nehledě na to, na jaké pozici bude sloužit. Taková nabídka tu ještě nebyla! Nábor pro tyto stěžejní vojenské útvary je totiž pro Armádu ČR prioritou.


Za českou armádou na pražskou Letenskou pláň dorazily tisíce lidí

Téměř tři stovky vojáků a přes padesát kusů techniky dorazily na pražskou Letenskou pláň, kde se konal Den s armádou 2017. Byla zde k vidění historická i současná technika české armády a návštěvníky čekaly dynamické ukázky pozemních i vzdušných sil. Na akci Den s armádou 2017 dorazili také ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář...


ČT2 začíná již 26. září vysílat dokumentární seriál Patrola o Armádě ČR

Říkali jste si, že by v televizi těch pořadů o Armádě České republiky klidně mohlo být mnohem více? Máme pro vás dobrou zprávu! ČT2 začíná o AČR vysílat dokumentární seriál Patrola – armáda tak, jak ji neznáte. O zábavu byste měli mít postaráno na dlouhé tři měsíce... Seriál Patrola nabídne tak trochu jiný pohled na práci vojáků Armády České republiky – pohled ze všech stran.


Zamíří po fyzických testech medailisté Dukly Frydrych a Šlouf do vojenské uniformy?

Oddělení pro výběr personálu v pražských Střešovicích je místem, jemuž se žádný uchazeč o povolání do služebního poměru vojenského profesionála nevyhne. Konají se tady vstupní fyzické testy. Jde o fyzickou i psychickou zátěž, na niž je vhodné se předem dobře připravit, protože na výjimky tady nehrají. O fyzické připravenosti dvou medailistů z Dukly, oštěpaře Petra Frydrycha a rychlostního kanoisty Radka Šloufa, nikdo nepochyboval...


Zobrazená stránka: 1 2 3 4 5 6 ...[ >>] 

OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 2. ledna 2018 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Voják v záloze


„Neznámé" nebo „skryté" číslo na displeji Vašeho telefonu...


   Napište si o brožuru Profesionální voják nebo Aktivní záloha a DVC. Zdarma vám je zašleme poštou...© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna

 

Řidič AČR - nábor