Armáda České Republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky
Nábor do ozbrojených sil České republiky

menuswitch.png, 884B

Volná místa

Kalendář akcí

«<říjen 2017>»
PoÚtStČtSoNe
            1 celý týden
2 3 4 5 6 7 8 celý týden
9 10 11 12 13 14 15 celý týden
16 17 18 19 20 21 22 celý týden
23 24 25 26 27 28 29 celý týden
30 31           celý týden

Najdete nás i zde

YouTube Facebook Twitter


Aktuality

Kurz první pomoci v Čechách absolvovalo dvanáct jordánských zdravotníků

Agentura vojenského zdravotnictví již počtvrté připravila kurz odborné přípravy zdravotnického personálu jordánské armády. Trval od středy 4. do soboty 14. října. Návrh této vzájemné spolupráce vyvstal na konci roku 2015 během první oficiální návštěvy zástupců jordánské armádní zdravotnické služby.

Praha hostila setkání aliančních odborníků na zdravotnictví

Ve dnech 9. až 13. října se v Praze setkali odborníci států NATO a dalších partnerských států, zabývajících se vědeckým výzkumem v oblasti zdravotnictví, ale také například v psychologii či sociologii se zaměřením na vojenskou problematiku. Jednání se zúčastnilo více jak 70 zástupců z 30 států.

Alianční země řeší, jak angažovat zaměstnavatele ve prospěch záložních sil

Ve dnech 9 až 11. října se ve Stockholmu konala Mezinárodní konference k zaměstnavatelské podpoře vojáků v záloze - ICESR 2017. 55 účastníků z 20 států si zde vyměňovalo zkušenosti ze spolupráce se zaměstnavateli v oblasti rozvoje záložních sil. Českou republiku zastupovali plukovník Vítězslav Křiček ze sekce rozvoje a plánování schopností MO a z pozice generální tajemnice Výboru pro národní záložní síly při NATO také plukovnice v záloze Mária Gedayová.

Říjen 2017: nástup nováčků do Vyškova

Dalších šest stovek nováčků nastoupilo v pondělí 2. října k Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov. Jde jak o rekruty Armády České republiky, tak příslušníky aktivní zálohy i účastníky dobrovolného vojenského cvičení. Společenským klubem kasáren Dědice, který se proměnil v přijímací středisko, postupně v průběhu dne prošlo více než 530 armádních nováčků, více než 50 nových příslušníků aktivní zálohy a 15 účastníků dobrovolného vojenského cvičení.


Do Jinců a Strakonic s náborovým příspěvkem! Pro všechny...

Do Jinců a Strakonic s náborovým příspěvkem – pro nástupní termín „duben 2018" zahájený výcvikem ve Vyškově. Co to pro vás znamená? Úplně každý uchazeč o službu u dělostřelců v Jincích nebo u protiletadlovců ve Strakonicích získává automaticky i náborový příspěvek, nehledě na to, na jaké pozici bude sloužit. Taková nabídka tu ještě nebyla! Nábor pro tyto stěžejní vojenské útvary je totiž pro Armádu ČR prioritou.


Za českou armádou na pražskou Letenskou pláň dorazily tisíce lidí

Téměř tři stovky vojáků a přes padesát kusů techniky dorazily na pražskou Letenskou pláň, kde se konal Den s armádou 2017. Byla zde k vidění historická i současná technika české armády a návštěvníky čekaly dynamické ukázky pozemních i vzdušných sil. Na akci Den s armádou 2017 dorazili také ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář...


ČT2 začíná již 26. září vysílat dokumentární seriál Patrola o Armádě ČR

Říkali jste si, že by v televizi těch pořadů o Armádě České republiky klidně mohlo být mnohem více? Máme pro vás dobrou zprávu! ČT2 začíná o AČR vysílat dokumentární seriál Patrola – armáda tak, jak ji neznáte. O zábavu byste měli mít postaráno na dlouhé tři měsíce... Seriál Patrola nabídne tak trochu jiný pohled na práci vojáků Armády České republiky – pohled ze všech stran.


Zamíří po fyzických testech medailisté Dukly Frydrych a Šlouf do vojenské uniformy?

Oddělení pro výběr personálu v pražských Střešovicích je místem, jemuž se žádný uchazeč o povolání do služebního poměru vojenského profesionála nevyhne. Konají se tady vstupní fyzické testy. Jde o fyzickou i psychickou zátěž, na niž je vhodné se předem dobře připravit, protože na výjimky tady nehrají. O fyzické připravenosti dvou medailistů z Dukly, oštěpaře Petra Frydrycha a rychlostního kanoisty Radka Šloufa, nikdo nepochyboval...


Velký Den s armádou 2017 na pražské Letné již 23. září!

Zavítejte přímo do srdce Prahy na velkolepou vojenskou podívanou! Oblohu budou křižovat stíhací a dopravní letouny, na zemi pak všude kolem lidé a technika v barvách, které vám napoví, že se děje něco velkého. A ve středu toho všeho budete vy! Jasná volba pro příznivce nejen vojenství, ale i neopakovatelných show. Zamiřte s celou rodinou do Prahy na Letnou a na vlastní oči poznejte, proč je Armáda České republiky tak výjimečná.


Srpen 2018: do Vyškova nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany

V horký první srpnový den zahájilo svou vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce. Prezentace vojenského studia ze strany UO a ministerstva obrany ve spolupráci s činností rekrutačních středisek tak přinesly nárůst, který je v souladu se současným trendem navyšování početních stavů Armády České republiky.


Zobrazená stránka: 1 2 3 4 5 6 ...[ >>] 

OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 2. ledna 2018 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Voják v záloze


„Neznámé" nebo „skryté" číslo na displeji Vašeho telefonu...


   Napište si o brožuru Profesionální voják nebo Aktivní záloha a DVC. Zdarma vám je zašleme poštou...© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna

 

Technik roje AČR - nábor