Chtěl by ses stát odstřelovačem?

  • Chtěl by ses stát
    odstřelovačem?

    Jak už jsme zmínili, má to jeden háček. A v čem ten háček spočívá? Uhodl bys?
    Potíž je v tom, že u nás ti zkrátka jako civilovi opravdu pozici odstřelovače hned zkraje nenabídneme...

PRAVDA JE TAKOVÁ...

Služba odstřelovače je dřina a dřinou je obklopena také cesta k ní. Musíš prokázat střelecké mistrovství a schopnost adaptovat se na víceméně jakékoliv podmínky, umět improvizovat. Že musíš být zdravý, v dobré kondici a psychicky naprosto O. K. považuj za další podmínku. A bez opravdu super zraku to samozřejmě nepůjde. Ke službě odstřelovače tedy vede poměrně složitá cesta. Důležité je ale začít, poznat sám sebe, jít si za svým a až nastane ten pravý čas, poohlédnout se po změně služby tam, kde tito vojenští borci slouží (například 4. brigáda rychlého nasazení).


VÁŽNĚ, JDE TO

Celé si to zopakujme a ještě trochu rozveďme. Základem je dostat se do Armády ČR a sloužit jako voják z povolání. Víceméně nezáleží na tom, na jaké pozici v armádě začneš. Pořádnou zbraň dostaneš všude a k tomu pořádný výcvik. Pokud budeš ve službě a zejména na vojenských cvičeních opravdu hodně dobrý, podáš si po pár letech služby žádost do výběrového řízení u některého z vojenských útvarů, kde se to špičkovými snajpry jenom hemží. A pokud při „výběrku" uspěješ... Ale nejdřív si vážně musíš odsloužit své (minimálně 3 roky) a získat ty správné vojenské návyky a dovednosti. 

Teď už je ti asi jasné, proč v našem elektronickém formuláři zájemce nikde nenajdeš položku „odstřelovač"? Doufáme, že ano. Ostatně, jen málokde ti nabídnou tvoji vysněnou pozici hned na prvním pohovoru... Začni u nás, začni už teď, pracuj na sobě a jednou se možná i ty staneš tím nejlepším z neviditelných! Ano, stále je řeč o odstřelovačích...

Soubory ke stažení

NázevVelikostTypNáhledStáhnout
Brožura Profesionální voják8.26 MBpdf