Armáda České Republiky
Oficiální stránky náboru do ozbrojených sil ČR
Oficiální stránky náboru do ozbrojených sil ČR

menuswitch.png, 884B

Aktuality

Tankisté stříleli na terč ze dvou kilometrů

Na několik desítek vojáků čekala na Libavé v uplynulých dnech náročná zaměstnání, která prověřila jak schopnosti ostřílených profesionálů, tak i nováčků, kteří si zvolili svojí kariéru u 73. tankového praporu Přáslavice. Kromě střeleb plnou ráží z tanku T-72M4CZ a kulometů byl komplexní výcvik zaměřen i na součinnost s příslušníky aktivní zálohy praporu.

Přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky

O víkendu 25. a 26. března se uskuteční přesun příslušníků U.S. Army, přes území České republiky, v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (eFP - Enhanced Forward Presence). Součástí přesunu bude i několik příslušníků ozbrojených sil Velké Británie.

Generál Bečvář si váží stonožkových dětí

Díky spolupráci humanitární a mírové organizace Na vlastních nohou – Stonožka s mateřskými, základními a středními školami vzniká mnoho projektů, které pomáhají dětem nejen v České republice ale i zahraničí. Jedna taková akce se uskutečnila ve čtvrtek 23. března v prostoru Základní školy Kladská v Praze 2, kde byl slavnostně otevřen 19. ročník stonožkové výstavy výtvarných prací žáků zdejší školy.

Představujeme vojenské profese: ženista

Zabezpečit pohyb a ochranu vlastních vojsk nebo naopak ztížit nebo znemožnit pohyb nepřítele. To jsou ženisté. Jsou to vojáci, bez nichž se žádná armáda neobejde. Umí vládnout těžkou technikou, stavět mosty, ale například i likvidovat pomocí trhavin cokoliv, co překáží. Jedním z nich je i rotmistr Oto Svoboda, zástupce velitele 2. ženijní čety, ženijní roty u 151. ženijního praporu Bechyně, který je v Armádě ČR jedenáct let a jako ženista začínal opravdu od píky.


Generál Bečvář ocenil práci náborových pracovníků

V roce 2016 se podařilo do armády přijmout 2 148 nových vojáků. Tento úspěch je bezesporu výsledkem dobře odvedené práce rekrutačních pracovníků, kteří mají na starosti nábory zájemců do ozbrojených složek. Pracovníci odboru doplňování personálu Agentury personalistiky Armády České republiky, rekrutačních středisek a pracovišť a příslušníci oddělení doplňování personálu se sešli v pondělí 13. března v Domě armády Praha, aby zhodnotili svoji činnost za uplynulé období a stanovili cíle pro rok 2018.


Vojenští policisté za přítomnosti rekrutérů AČR představili své stroje na Motosalonu 2017

Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.


Univerzita obrany opět na horních příčkách žebříčku vysokých škol

Všechny tři fakulty Univerzity obrany uspěly v letošním ročníku hodnocení vysokých škol, které tradičně připravuje časopis Týden. Fakulta vojenského zdravotnictví obhájila loňské vítězství v kategorii Zdravotnictví, lékařství, farmacie, Fakulta vojenského leadershipu získala třetí místo v kategorii Právo a bezpečnost a Fakulta vojenských technologií se umístila na pátém místě v kategorii Technické vědy.


Představujeme vojenské profese: kuchař

Velmi důležitou profesí v každé armádě – AČR nevyjímaje – je vojenský kuchař. K tomu, aby každý voják byl v pohodě, zvládal náročný výcvik, ale třeba i bojové nasazení, nesmí mít zkrátka hlad. Ovšem nasytit například při takovém cvičení přes pět set, někdy tisícovku vojáků, dodržet všechny normy, zásady správné výživy a vařit převážně z čerstvých surovin, to už je pěkná fuška, u které by se i Zdeněk Pohlreich zapotil. Pětatřicetiletého četaře Patrika Bebra ze 4. brigády rychlého nasazení však jeho práce ve vojenské kuchyni baví, a to už téměř deset let.


Leden 2017: nástup nových vojáků do Vyškova

Ve Vyškově už připravují další nováčky: v pondělí 2. ledna nastoupili k Velitelství výcviku – Vojenské akademii další armádní nováčci, aby zde absolvovali tříměsíční kurz základní přípravy. S bezmála 500 rekruty Armády České republiky prošlo vstupní bránou do armády také 33 nových příslušníků aktivní zálohy a dalších 16 účastníků tzv. dobrovolného cvičení. Ti u Centra základní přípravy zdejší vojenské akademie společně projdou šestitýdenním výcvikem.


Představujeme vojenské profese: voják Čestné stráže AČR

Reprezentační zelený a modrý stejnokroj, k tomu červený baret nebo modrá lodička, pušky, šavle, samopal. To je hlavní výstroj a výzbroj vojáků Čestné stráže Armády České republiky, kteří zajišťují protokolární, slavnostní i pietní akty v České republice i v zahraničí. Jedním z nich je i čtyřiatřicetiletý poručík Miroslav Adámek, velitel 1. čety, 1. roty Čestné stráže Armády České republiky, který slouží již dvanáctým rokem na Posádkovém velitelství Praha.


Zobrazená stránka: 1 2 3 4 5 6 ...[ >>] 

OdpočítáváníTolik dní zbývá do nástupu nových vojáků z povolání do kurzu základní přípravy, který začíná 3. dubna 2017 ve Vyškově!

Důležité informace

FAQ
nejčastěji
pokládané dotazy

       ► Nábor do AČR
       ► Vojenské školy
       ► Aktivní záloha


„Neznámé" nebo
     „skryt
é" číslo na
     displeji vašeho
     telefonu...


Napište si o brožuru
      Profesionální voják
      nebo Aktivní záloha
      a dobrovolné vojenské
      cvičení. Zdarma vám je
      zašleme poštou...


Dne 29. 3. 2017 bude
      Rekrutační středisko
      Čechy uzavřeno.

Armáda nabírá kuchaře


© Agentura personalistiky AČR, odbor doplňování personálu, 2013 Created by CRS NETCOM (swiss)

MO ČR  |  AČR  |  AZ a DVC  |  VeV-VA Vyškov  |  Volná místa  |  Registrační formulář  |  Kontakty  |  Poradna